Marszałek województwa Małopolskiego wreczajacy nagrodę Krakowskiego Parku Technologicznego wraz z Panią Wiceprezes

Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji – nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego rozdane!

29 lutego w Krakowskim Parku Technologicznym podczas wydarzenia „Spotkajmy się w Polskiej Strefie Inwestycji” zostały nagrodzone firmy i instytucje za działania inwestycyjne zrealizowane w 2023 r.

Nagroda Krakowskiego Parku Technologicznego, zarządzającego Polska Strefą Inwestycji w Małopolsce, stanowi uhonorowanie przedsiębiorców za aktywność na polu inwestycyjnym i wyróżnia ich projekty ze względu na wielkość nakładów, charakter inwestycji lub pionierskie działania inwestycyjne.

Aż pięć statuetek powędrowało do przedsiębiorców, którzy zostali Pionierami w gminach: Tymbark- MWS sp. z o.o., MARJU sp. z o o., TĘGOBORZE ZPC GRZYB s.k.a., OPTIGLAS - Basiaga, Grabowski sp. j. oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „PADIS" Sławomir Siwek.

Laureatem w kategorii odważny marzyciel została Hexja Composites – zeszłoroczny Laureat Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego w kategorii mikroprzedsiębiorca. Statuetka Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne trafiła do Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. a firma Velvet Care sp. z o.o. została laureatem nagrody w kategorii Największa inwestycja w 2023 roku.

Spotkanie było również okazją do doceniania współpracy z małopolskimi samorządami, przedstawiciele gmin, w których przedsiębiorcy skorzystali z ulgi podatkowej otrzymali dyplomy Gminy Przyjaznej Inwestorom. A wszyscy przedsiębiorcy obecni na wydarzeniu otrzymali żywe drzewko – jako symbol wzrostu i rozwoju.

W 2023 roku z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w Małopolsce skorzystało aż 60 przedsiębiorców, deklarowane nakłady inwestycyjne przekroczyły 2 mld zł! (2 003 899 655,59 zł). Przedsiębiorcy utworzyli 1099 nowych miejsc pracy. Tegoroczny wynik Polskiej Strefy Inwestycji to drugi najlepszy wynik w historii PSI w Małopolsce pod względem wydanych decyzji oraz trzeci pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych. Wysiłki KPT, zostały docenione przez przez fDi Intelligence, część Financial Times Ltd. KPT został najlepszą strefą w Europie w kategorii Industrial Champion. To osiągnięcie podkreślające zarówno aktywność inwestycyjną polskich i zagranicznych firm, którą wspiera KPT, jak i bogatą działalność parku technologicznego.

Źródło: KPT

 

Pozostałe

Informacja

Nowe produkty i usługi? Tak! Rusza nabór wniosków dla przedsiębiorców na wdrażanie innowacji

Więcej

Informacja

Motorola Solutions przejmuje Silent Sentinel

Więcej

Informacja

Małopolska wśród najlepszych regionów rankingu wydawnictwa fDi Intelligence

Więcej

Informacja

Erasmus Global - dofinansowanie dla młodych przedsiębiorców.

Więcej

Informacja

Przemysł 4.0? Zaczynamy transformację cyfrową małopolskich firm - pomogą w tym Fundusze Europejskie!

Więcej

Informacja

Wsparcie unijne dla małych i średnich firm z Małopolski!

Więcej

Informacja

Za nami Konferencja "Miasto - przestrzeń dla biznesu. Synergia dla odbudowy Ukrainy"

Więcej

Informacja

Dotacje na instrumenty wsparcia eksportu

Więcej

Informacja

Ruszyły Bony na innowacje dla MŚP!

Więcej

Informacja

Ruszył nabór do projektu dla małopolskich gmin!

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%