Granatowe tło z białym napisem Doing business in Spain, na pierwszym planie osoby siedzące tyłem

Doing business in Spain

Dnia 13 maja 2024 r. w Krakowskim Parku Technologicznym odbyła się konferencja "Doing business in Spain", zorganizowana przez Centrum Business in Małopolska we współpracy z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą.

konferencja

Wydarzenie zgromadziło wielu przedsiębiorców z Małopolski zainteresowanych rozwojem swojej działalności na rynku hiszpańskim.

 

Wprowadzenie do rynku hiszpańskiego

 

Podczas otwarcia konferencji, Agnieszka Pala, Manager Centrum Business in Małopolska, podkreśliła znaczenie współpracy międzynarodowej dla lokalnych biznesów oraz strategiczne aspekty ekspansji na hiszpańskie rynki. Następnie, Wojciech Łopatkiewicz z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przedstawił charakterystykę rynku hiszpańskiego, wskazując na jego mocne i słabe strony oraz możliwości dla różnych sektorów gospodarki (pobierz prezentację).

 

Prawne i kulturowe aspekty prowadzenia biznesu w Hiszpanii

 

Bogusław Antropow z Tedalian Enterprise Services omówił formy prawne prowadzenia działalności w Hiszpanii oraz dobre praktyki, które mogą przyczynić się do sukcesu polskich firm (pobierz prezentację).

 

Zuzanna Gołębiewska z Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej skupiła się na kulturowych aspektach biznesowych, podkreślając znaczenie zrozumienia lokalnych zwyczajów i praktyk w budowaniu efektywnych relacji biznesowych (pobierz prezentację).

 

Logistyka i e-commerce: klucz do sukcesu na rynku hiszpańskim

 

Po przerwie, Tomasz Jeleń z ROHLING SUUS Logistics podzielił się swoją wiedzą na temat logistycznych wyzwań i strategii transportu produktów na rynek hiszpański (pobierz prezentację).

 

Paweł Bilczyński, niezależny ekspert, przedstawił specyfikę rynku e-commerce w Hiszpanii, omawiając trendy i możliwości dla polskich przedsiębiorców w cyfrowym środowisku biznesowym (pobierz prezentację).

 

Wsparcie publiczne 

 

Jacek Adamczyk z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA przedstawił dostępne formy wsparcia publicznego dla eksporterów (pobierz prezentację). 

 

Podsumowanie i zakończenie

 

Konferencja zakończyła się lunchem networkingowym, podczas którego uczestnicy mieli możliwość nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych, a także omówienia potencjalnych wspólnych projektów i inwestycji. Opinie uczestników były niezwykle pozytywne, wielu z nich podkreślało, że zdobyta wiedza i kontakty znacząco wpłyną na podejmowane przez nich działania eksportowe.

 

Podsumowując, "Doing Business in Spain" to wydarzenie, które nie tylko dostarczyło uczestnikom cennej wiedzy na temat prowadzenia biznesu na rynku hiszpańskim, ale również otworzyło drzwi do międzynarodowej współpracy i rozwoju. Małopolskie firmy mogą teraz z optymizmem spojrzeć na możliwości, jakie oferuje dynamicznie rozwijający się rynek hiszpański.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

Pozostałe

Spotkanie przedsiębiorców z branży HoReCa oraz nowych technologii z Polski i Hiszpanii

Więcej

Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) w firmie? – warsztaty online

Więcej

Polska firma w Rumunii – skorzystaj z szansy jaką dają Fundusze Europejskie

Więcej

Doing business in Italy

Więcej

Współpraca z Ukrainą - możliwości dla biznesu

Więcej

Polish-Belgian business lunch

Więcej

Najgorętsze tematy podatkowo-prawne 2023

Więcej

Nieodkryte możliwości eksportu: zamówienia organizacji międzynarodowych

Więcej

Doing business in Czech Republic

Więcej

Nowe dotacje na rozwój – czas start!

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%