Flagietki Polski, Unii Europejskiej i Hiszpanii

Spotkanie przedsiębiorców z branży HoReCa oraz nowych technologii z Polski i Hiszpanii

22 kwietnia 2024 roku w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się spotkanie przedsiębiorców z Polski i Hiszpanii. Organizowane przez Centrum Business in Małopolska wydarzenie pt. "Usiądźmy razem do stołu w Krakowie!" miało na celu umocnienie współpracy polsko-hiszpańskiej w branżach HoReCa oraz nowych technologii.

konferencja

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli firm z Małopolski zainteresowanych importem i dystrybucją lokalnych produktów z Hiszpanii, szczególnie z regionu León. Wśród uczestników nie zabrakło również hiszpańskich producentów żywności i przedsiębiorców z sektora spożywczego. Była to doskonała okazja do poznania potencjału rynku Małopolski oraz możliwości, jakie niesie za sobą współpraca międzynarodowa.

Tematyka spotkania

Otwarcie przez przedstawicieli Małopolski oraz regionu León zapoczątkowało sesję pełną inspirujących prezentacji. Karolina Rzepecka z Centrum Business in Małopolska przedstawiła argumenty przemawiające za inwestycjami w regionie, podkreślając stabilność gospodarczą i potencjał regionu.

Magdalena Osuch z Małopolskiej Organizacji Turystycznej omówiła atuty turystyczno-gastronomiczne regionu, które stanowią solidną podstawę dla branży HoReCa. Z kolei Zuzanna Gołębiewska z Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej skupiła się na znaczeniu budowania i utrzymania relacji biznesowych, podając praktyczne wskazówki dla obu stron.

Mec. Patryk Piwowar szczegółowo omówił aspekty prawne działalności gospodarczej w Polsce, co było kluczowe dla hiszpańskich przedsiębiorców planujących ekspansję na polski rynek. Następnie Beata Chacińska przekazała wizję współpracy jako drogi do osiągnięcia wspólnej jakości i marki, co zyskało uznanie ze strony uczestników.

Sonia Bazan z Krakowskiego Parku Technologicznego przedstawiła ekosystem start-upów i jego możliwości dla nowych technologii, co zainteresowało zwłaszcza młodszych przedsiębiorców.

Alvaro Enrique de Villamor y Soraluce przedstawił założenia projektu Europejskiego Instytutu Import i Eksportu. Ángel González, z kolei, omówił szczegóły związane z importem, eksportem i dystrybucją produktów z Hiszpanii, co stanowiło praktyczne zakończenie sesji.

W trakcie sesji networkingowej, która odbyła się po prezentacjach, uczestnicy mieli okazję nawiązać wartościowe kontakty, które mogą zaowocować przyszłymi projektami i wspólnymi przedsięwzięciami.

Podsumowanie

Wydarzenie "Usiądźmy razem do stołu w Krakowie!" potwierdziło, że Małopolska jest regionem otwartym na międzynarodową współpracę i chętnym do wykorzystywania nowych możliwości, jakie niesie rynek. Spotkanie umożliwiło przedstawicielom obu krajów wymianę doświadczeń i wypracowanie podstaw pod długotrwałe relacje biznesowe, które mają szansę przyczynić się do wzrostu i innowacji w branżach HoReCa oraz nowych technologii.

Wydarzenie organizowało Centrum Business in Małopolska we współpracy z Konsulem Honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Burgos, Kastylia Leon i Kantabria.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach!

Pozostałe

Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) w firmie? – warsztaty online

Więcej

Polska firma w Rumunii – skorzystaj z szansy jaką dają Fundusze Europejskie

Więcej

Doing business in Italy

Więcej

Współpraca z Ukrainą - możliwości dla biznesu

Więcej

Polish-Belgian business lunch

Więcej

Najgorętsze tematy podatkowo-prawne 2023

Więcej

Nieodkryte możliwości eksportu: zamówienia organizacji międzynarodowych

Więcej

Doing business in Czech Republic

Więcej

Nowe dotacje na rozwój – czas start!

Więcej

Praktycznie o zmianach w prawie pracy

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%