Ważny komunikat!

W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, w trosce o Państwa bezpieczeństwo kontakt z  Centrum Business in Małopolska możliwy jest wyłącznie w formie telefonicznej lub mailowej.

Business in Małopolska

Centrum Business in Małopolska to wyjątkowa w skali Polski inicjatywa, której celem jest usprawnienie obsługi inwestora i eksportera oraz promocja gospodarcza regionu.

Centrum Business in Małopolska tworzą: samorząd regionalny – Województwo Małopolskie, instytucja rozwoju regionalnego – Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i jedna z najważniejszych instytucji wspierających bezpośrednie inwestycje zagraniczne – Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

Eksperci w dziedzinie obsługi procesów inwestycyjnych, wdrażania projektów w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz prowadzenia działań marketingowych na rynku krajowym oraz rynkach międzynarodowych realizują przedsięwzięcia ukierunkowane na wzmacnianie potencjału gospodarczego małopolskich firm i podnoszenie ich konkurencyjności.

Zobacz więcej

Uprzejmie informujemy, że Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Słoweńską Izbą Gospodarczą, oraz przy wsparciu Ambasady RP w Lubljanie w dniach 2-4 grudnia 2018 r. organizuje misję polskich przedsiębiorców do Słowenii.

SŁOWENIA:

Spośród Państw byłej Jugosławii, Słowenia ma największa wymianę handlową z Polską- ok 1,5 mln euro / rok. Mieszkańcy Słowenii coraz więcej konsumują, stale rośnie także eksport. Do Słowenii eksportujemy głównie: papierosy, części i akcesoria motoryzacyjne, ciągniki, druty i stopy aluminium, a importujemy leki, AGD (Gorenje) i środki chemiczne, części mebli i wyroby walcowane. Słoweńskie firmy postrzegają Polskę jako dogodne miejsce do inwestowania. Dowodem na to jest wysoka pozycja Polski w słoweńskich inwestycjach zagranicznych po Chorwacji, Serbii, Czarnogórze, Niderlandach oraz Bośni i Hercegowinie. Szczególne perspektywy rozwoju współpracy handlowej przewiduje się w sektorach spożywczo - rolniczymi (w tym maszyny i urządzenia), a także w zakresie innowacyjnych rozwiązań przemysłowych oraz tzw. „smart cities” (inteligentne rozwiązania dla miast).

Program pobytu misji w Słowenii obejmuje:
- Forum Gospodarczego w Lubljanie
- rozmowy B2B zorganizowane zorganizowane przy współpracy z Słoweńską Izbą Gospodarczą
- wizyty studyjne w słoweńskich firmach

Koszt misji: 2450 PLN +VAT + cena noclegów hotelowych (rezerwację hotelu zapewnia organizator)
(cena obejmuje cenę przelotu na trasie Warszawa-Lubljana- Warszawa, transport miejscowy, ubezpieczenie, koszt organizacji spotkań na miejscu oraz opracowanie i wydruk folderu informacyjnego o uczestnikach misji)

Zainteresowanych udziałem w misji prosimy o pilne wypełnienie FORULARZA ONILNE
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 9 listopada 2018 r.

Bliższych informacji nt. misji udzieli:

Monika Sasiak
Biuro Współpracy z Zagranicą
tel: 22 6309723
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz program

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny