Business in Małopolska

Centrum Business in Małopolska to wyjątkowa w skali Polski inicjatywa, której celem jest usprawnienie obsługi inwestora i eksportera oraz promocja gospodarcza regionu.

Centrum Business in Małopolska tworzą: samorząd regionalny – Województwo Małopolskie, instytucja rozwoju regionalnego – Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i jedna z najważniejszych instytucji wspierających bezpośrednie inwestycje zagraniczne – Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

Eksperci w dziedzinie obsługi procesów inwestycyjnych, wdrażania projektów w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz prowadzenia działań marketingowych na rynku krajowym oraz rynkach międzynarodowych realizują przedsięwzięcia ukierunkowane na wzmacnianie potencjału gospodarczego małopolskich firm i podnoszenie ich konkurencyjności.

Zobacz więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza na spotkanie pn.Działania Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na rzecz wsparcia eksportu przedsiębiorców Województwa Małopolskiego”, które odbędzie się 21 listopada 2019 r., w Krakowskim Parku Technologicznym, przy ul. Podole 60, sala Enterprise A,
w Krakowie o godz. 11.00

W spotkaniu udział weźmie: Dariusz Latoszek - Główny Specjalista Wydziału ds. Eliminacji Barier i Relacji z Biznesem, Departament Handlu i Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Program spotkania:

1. Narzędzia wsparcia finansowego i instytucjonalnego eksportu polskich firm
        a. obniżenie kosztów importu zaopatrzeniowego,
        b. eliminacja barier w handlu z krajami pozaunijnymi,
        c. postępowanie antydumpingowe i antysubwencyjne,
        d. umowy o wolnym handlu,
        e. wsparcie polskich firm w relacjach dwustronnych.

2. Przetargi dla organizacji międzynarodowych jako forma internacjonalizacji polskich firm.

3. Prezentacja projektu akceleratora branżowego dla sektorów priorytetowych.

4. Portal www.biznes.gov.pl.

5. Omówienie form współpracy pomiędzy MPiT i firmami oraz IOB z regionu Województwa Małopolskiego.


Bardzo proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny