W dniach 28-30 października br. trwa misja przyjazdowa przedsiębiorców z Kazachstanu do Małopolski. W dniu dzisiejszym odbyła się giełda kooperacyjna, w formule spotkań B2B. Uroczystego powitania przedstawicieli firm w imieniu Województwa Małopolskiego dokonał Pan Wojciech Piech – Sekretarz Województwa Małopolskiego, a ze strony Kazachstanu Jego Ekscelencja Margulan Baimukhan – Ambasador Kazachstanu w Polsce.   

Pan Ambasador oraz Pan Sekretarz w trakcie otwarcia mówili o dwustronnej współpracy gospodarczej i podkreślali pozytywny wpływ eksportu na wyniki gospodarcze. Pan Ambasador zauważył dynamikę polskiego eksportu do Kazachstanu, który wzrósł w pierwszych 8 miesiącach tego roku o 24% (w stosunku do roku poprzedniego). Pan Sekretarz przedstawił również walory regionu, jego potencjał ekonomiczny zapraszając do inwestowania w Małopolsce.    

W dniu jutrzejszym przedsiębiorcy z Kazachstanu wezmą udział m.in. w wizycie studyjnej w firmie COMARCH SA oraz odwiedzą Krakowski Park Technologiczny.

Misja organizowana jest w ramach projektu „Power up your Business in Małopolska 2”, finansowanego ze środków RPO WM 2014-2020.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Partnerzy CeBiM

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny Małopolskie parki przemysłowe