„Szkoła dla Eksportera” to cykl wykładów online, które od 4 lat dostarczają rzetelnej wiedzy zarówno doświadczonym jak i początkującym eksporterom.

Do tej pory na kanale YouTube PARP udostępnione zostało 25 szkoleń, z których skorzystało już niemal 180 tys. internautów. Wykłady i prezentacje zostały przygotowane przez ekspertów poszczególnych dziedzin.

Podział każdego z pięciu filmu na odcinki  ułatwia odszukanie konkretnych treści, m.in.: aktów prawnych związanych z oznakowaniem CE, oznakowania zabawek, badania due diligence spółki przed jej nabyciem, badań w zakresie spełniania przez urządzenie wymogów dyrektywy niskonapięciowej czy finansowania projektu przy udziale Funduszu Ekspansji Zagranicznej. Uzyskaną wiedzę można pogłębiać i testować w ramach innej usługi oferowanej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, tj. Akademii PARP,  portalu edukacyjnego oferującego bezpłatne szkolenia e-learningowe wiedzy biznesowej.

W przypadku oznakowania CE na produktach wprowadzanych na rynekwątpliwości budzi sama konieczność stosowania znaku CE, jak również sposób jego uzyskania.

zobacz materiał

Najnowsze filmy dotyczą wymagań dla maszyn, zarówno z punktu widzenia podmiotów wprowadzających je na rynek (dyrektywa „maszynowa”) jak również ich użytkowników (dyrektywa „narzędziowa”) oraz wyrobów budowlanych.

W 19-odcinkowym szkoleniu dotyczącym wyrobów budowlanych przedstawiamy pełen zakres Rozporządzenia CPR 305/2011 (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011) oraz aspekty ustawy o wyrobach budowlanych, która wdraża je do polskiego prawodawstwa. Koncentrujemy się na niezbędnej dokumentacji oraz aspektach wprowadzania wyrobu budowlanego na rynek Unii Europejskiej.

 

Partnerzy CeBiM

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny Małopolskie parki przemysłowe