Ważny komunikat!

W związku z dynamiczną sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, w trosce o Państwa bezpieczeństwo kontakt z  Centrum Business in Małopolska możliwy jest wyłącznie w formie telefonicznej lub mailowej.

Business in Małopolska

Centrum Business in Małopolska to wyjątkowa w skali Polski inicjatywa, której celem jest usprawnienie obsługi inwestora i eksportera oraz promocja gospodarcza regionu.

Centrum Business in Małopolska tworzą: samorząd regionalny – Województwo Małopolskie, instytucja rozwoju regionalnego – Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i jedna z najważniejszych instytucji wspierających bezpośrednie inwestycje zagraniczne – Krakowski Park Technologiczny Sp. z o.o.

Eksperci w dziedzinie obsługi procesów inwestycyjnych, wdrażania projektów w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz prowadzenia działań marketingowych na rynku krajowym oraz rynkach międzynarodowych realizują przedsięwzięcia ukierunkowane na wzmacnianie potencjału gospodarczego małopolskich firm i podnoszenie ich konkurencyjności.

Zobacz więcej

Światowa wystawa Expo odbywa się co pięć lat i przyciąga miliony zwiedzających zainteresowanych innowacjami, pomysłami oraz nowinkami ze świata nauki i techniki. Wystawa ta jest znana na całym świecie i stanowi zastrzyk pomysłów dla przemysłu, a jej celem jest promowanie zmian o zasięgu światowym.

EXPO 2020 w Dubaju ma być wystawą integrującą, stąd dążenie Organizatorów by zaprosić do udziału jak największą liczbę krajów, dbałość o stworzenie równych warunków dla prezentacji dorobku wszystkich krajów, także tych uboższych, jak również planowanie przyciągnięcia najwyższego w historii wystaw EXPO odsetka zagranicznych gości. Gospodarze podkreślają, że organizacja Wystawy w tej części świata umożliwi prezentację dorobku krajów (m.in. z terenów Afryki, Azji i Bliskiego Wschodu), które dotychczas miały utrudniony dostęp - ze względu na odległość oraz czynniki finansowe - do rzeczywistego (merytorycznego) udziału w EXPO.

EXPO 2020 zostanie zorganizowane w okresie od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.

Hasło przewodnie: „Connecting Minds, Creating the Future”

Podtematy: Opportunity (Możliwości), Mobility (Mobilność), Sunstainability (Zrównoważony Rozwój) 

Zasada: jeden kraj – jeden pawilon (Polski pawilon ok. 3000 m2, 2 piętra)

Liczba krajów-wystawców: 180 państw

Organizatorzy szacują, że ogólna liczba unikalnych odwiedzających EXPO 2020 osiągnie ok. 18,4 mln, z czego 12,7 mln to goście zagraniczni (69%), a 5,7 mln to goście krajowi (31%).

Udział Polski w Wystawach EXPO wpisuje się w założenia Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Nasza obecność w Dubaju to wyjątkowa szansa na prezentację potencjału Polski i polskiej gospodarki, a tym samym wykorzystanie przez rodzimych przedsiębiorców niezagospodarowanego jeszcze popytu wewnętrznego rynków Bliskiego Wschodu

Aktualnie trwa nabór do programu partnerskiego Expo Dubaj 2020 dla firm, które chcą w szczególny sposób zaistnieć podczas EXPO. Program stwarza krajowym przedsiębiorcom możliwość promocji, wzmocnienia planów ekspansji zagranicznej i współtworzenia polskiej prezentacji podczas najbardziej prestiżowego wydarzenia promocyjno-gospodarczeho na świecie. Na stronie internetowej www.expo.gov.pl zamieszczony został komunikat informujący o tym działaniu.

Szczegółowe infomacje dostępne u Organizatora.

Kontakt: Marta Zielińska, Koordynator programów regionalnych

Zespół EXPO Dubai 2020

Tel.: 22 334 98 55

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny