Tereny inwestycyjne w Małopolsce często zlokalizowane są w strefach aktywności gospodarczej, czyli specjalnie przygotowanych przez gminne samorządy przy wsparciu środków unijnych obszarach o uregulowanym stanie prawnym, z aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego przewidującym zabudowę przemysłową lub usługową, z dostępem do mediów o parametrach przemysłowych, siecią dróg wewnętrznych i połączeniami komunikacyjnymi z głównymi drogami.

Tereny inwestycyjne w Małopolsce to bogata oferta terenów stanowiących głównie własność samorządów terytorialnych ale i osób prywatnych przeznaczonych pod działalność produkcyjną, usługową lub logistyczną, a także potencjalnie nadających się pod nią po skupieniu, scaleniu stosownych przekształceniach.

Tereny inwestycyjne w Małopolsce znaleźć można w bazie ofert inwestycyjnych na stronie Centrum Business in Małopolska: www.businessinmalopolska.pl

Tereny inwestycyjne w Małopolsce, te najatrakcyjniejsze, zlokalizowane są w bezpośredniej lub niewielkiej odległości od głównego ciągu komunikacyjnego, którym jest autostrada A4.

Tereny inwestycyjne w Małopolsce są zróżnicowane. Ze względu na ukształtowanie terenu, zwykle powierzchnia tych położonych w północnej części województwa jest większa, w południowej części, gdzie teren jest pofałdowany i dominują lasy, powierzchnia terenów inwestycyjnych zazwyczaj jest nie większa niż 2 – 3 ha.

Partnerzy CeBiM

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny Małopolskie parki przemysłowe