Odbudowa Ukrainy – Bieżące i przyszłe możliwości biznesowe dla polskich firm
2 września 2022 Centrum Business in Małopolska zorganizowało bezpłatny webinar, poruszający najważniejsze kwestie związane z możliwościami biznesowymi dla polskich firm w związku z odbudową Ukrainy. Szkolenie poprowadzili eksperci z kancelarii Kochański&Partners.
Pomimo trwającej wojny organizacje międzynarodowe oraz administracja Ukrainy prowadzą aktualnie szereg przetargów, które mają na celu zaspokojenie bieżących potrzeb obywateli Ukrainy oraz odbudowę jej infrastruktury. Zamawiane usługi, dostawy i roboty budowlane bez wątpienia są niezwykle potrzebne stronie ukraińskiej. Jednocześnie mogą one stanowić szansę biznesową dla polskich i zagranicznych firm zainteresowanych uczestnictwem w procesie odbudowy Ukrainy.
Dlaczego warto było wziąć udział w webinarze?
Podczas szkolenia można było się dowiedzieć się m.in.:
- jaka jest skala zniszczeń oraz bieżących oraz przyszłych potrzeb Ukrainy,
- jakie są źródła finansowania odbudowy Ukrainy,
- gdzie i jak szukać informacji o projektach i inwestycjach na Ukrainie,
- w jaki sposób przygotować się do udziału w projektach na Ukrainie,
- jakie są aktualne projekty i możliwości inwestycyjne,
- w jaki sposób zabezpieczyć działalność na Ukrainie oraz jakie są możliwości pozyskania finansowania przez polskie firmy (ze szczególnym uwzględnieniem oferty KUKE).
Do kogo skierowane było szkolenie
Szkolenie było przeznaczone dla firm z województwa małopolskiego, w szczególności z takich branż jak:
- infrastrukturalna (budowlana, materiały budowlane itp.)
- medyczna (leki, opatrunki, szczepionki, sprzęt medyczny itp.)
- spożywcza
- logistyczna
- IT
- i inne (w zależności od przedmiotu zamówień).
Prelegenci
Szkolenie poprowadzili eksperci na co dzień zajmujący się tematyką prawa zamówień publicznych, zamówień organizacji międzynarodowych oraz współpracą z podmiotami prywatnymi:
Dr Jacek Kozikowski
Radca prawny, Partner w kancelarii Kochański & Partners
Specjalizuje się w obsłudze projektów z dziedziny energetyki i infrastruktury, w szczególności inwestycji typu greenfield. Zapewnia kompleksową obsługę prawną na każdym etapie procesu inwestycyjnego, w tym zakładania spółki, pozyskiwania zachęt inwestycyjnych w obrębie Polskiej Strefy Inwestycji, uzyskiwania pozwoleń na budowę, a także przygotowywania i negocjowania umów o realizacji inwestycji w formule pod klucz (EPC) oraz umów o świadczenie usług.
Dr Jakub Krysa
Radca prawny, Partner w kancelarii Kochański & Partners
Ekspert w zakresie krajowego oraz unijnego prawa zamówień publicznych, specjalizuje się także w prawie nowych technologii, prawie prywatnym międzynarodowym, prawie cywilnym oraz w rozwiązywaniu sporów. Obsługuje polskie oraz zagraniczne podmioty z sektorów IT, infrastruktury, środowiska, obronności, energetyki, medycyny, farmacji, a także tzw. smart cities.
Dr hab. Markiyan Malskyy
Adwokat (UA), Partner w kancelarii Kochański & Partners
Jest partnerem w praktyce sporów międzynarodowych. Pełni też funkcje szefa Ukrainian desk i konsula honorowego Austrii we Lwowie. Specjalizuje się w obsłudze prawnej projektów inwestycyjnych, a także w rozwiązywaniu sporów, głównie w ramach międzynarodowego arbitrażu handlowego i inwestycyjnego.