Widok z góry na rozciągające się wzdłuż drogi tereny inwestycyjne i halę produkcyjną

Gmina przyjazna inwestorom

Długofalowa polityka proinwestycyjna powinna być fundamentem strategii rozwojowej każdego samorządu. Patrząc na poziom udziału samorządu w poszczególnych podatkach, najatrakcyjniejszym sposobem zwiększenia dochodów jest przyciągnięcie do gminy nowych inwestycji produkcyjnych lub usługowych, które zwiększą dochody z podatku od nieruchomości.

Okres realizacji:

2024 - 2025

Partnerzy:

Krakowski Park Technologiczny

Województwo Małopolskie

Bank Gospodarstwa Krajowego

Projekt pn. Gmina przyjazna inwestorom, jest realizowany wspólnie przez Krakowski Park Technologiczny, Województwo Małopolskie i Bank Gospodarstwa Krajowego. Opiera się na działaniach skierowanych dla JST (m.in.: szkolenia, wizyty studyjne, doradztwo i wsparcie w działaniach promocyjnych), aby skutecznie usystematyzować obsługę i współpracę samorządów z przedsiębiorcami. Projekt będzie trwał w latach 2024-2025. Zachęcamy do udziału samorządy z woj. małopolskiego.

Gminy, które spełnią określone w projekcie kryteria, uzyskają certyfikat „Gminy Przyjaznej Inwestorom”, a także wezmą udział w konkursie, w ramach którego trzy z nich będą mogły wygrać bony na działania z zakresu promocji gospodarczej gminy w wysokości 25 000, 15 000 i 10 000 złotych. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Więcej

Pozostałe

Projekt

SPIN - Małopolskie Centra Transferu Wiedzy

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%