Zarys mapy świata na ekranie laptopa, a w tle duże kontenery na brzegu morza

Zamówienia organizacji międzynarodowych drogą do rozwoju biznesu

Centrum Business in Małopolska organizuje kolejne wydarzenie dla przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Tym razem zapraszamy przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem swojego biznesu poprzez udział w przetargach ogłaszanych przez międzynarodowe organizacje takie jak: ONZ, Grupa Banku Światowego, Unia Europejska, NATO, Armia Amerykańska. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Tematyka wydarzenia

Przetargi organizacji międzynarodowych obejmują szeroki wachlarz towarów i usług. Najczęściej potrzebne są usługi budowlane i dostawy artykułów konsumpcyjnych. Dotyczy to także zamówień NATO, których przedmiotem są również szkolenia, transport, dostawy towarów i usług codziennego użytku czy obsługa baz.

Szansą dla polskich firm jest również rosnąca obecność sił USA w Polsce. Mogą one skorzystać z możliwości, jakie daje amerykański system zamówień publicznych, a nawet zostać certyfikowanym dostawcą rządu USA.

Podczas spotkania 12.06.2024 r. omówimy procedury zamówień stosowanych przez te instytucje. Przybliżymy informacje o najczęściej zamawianych towarach i usługach (od sprzętu biurowego, usług budowlanych, po żywność i produkty odzieżowe, a także sprzęt i usługi IT, usługi konsultingowe, konferencyjne, graficzne, wydawnicze, drukarskie, remontowo-budowlane, administracyjne, czy też związane  z szeroko rozumianym funkcjonowaniem biur).

W związku z wojną w Ukrainie wiele organizacji międzynarodowych jest niezwykle aktywnych i oferuje wsparcie oraz pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy oraz wsparcie systemowe dla instytucji ukraińskich. Są wśród nich instytucje działające w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych, Grupy Banku Światowego czy takie instytucje finansowe jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz Europejski Bank Inwestycyjny. To oznacza tysiące zamówień oraz kontraktów dla firm z całego świata, w tym z Polski. Z racji położenia geograficznego polski biznes może stać się wiodącym graczem na tym rynku.

Dla kogo jest to spotkanie?

Zapraszamy do udziału przedsiębiorców z województwa małopolskiego. W zależności od profilu organizacji spektrum poszukiwanych towarów oraz usług może być bardzo szerokie i obejmować na przykład: żywność i towary rolne, produkty medyczne, sprzęt i usługi z sektora budownictwa, transportu, energii i górnictwa, czy gospodarki wodno-sanitarnej, usługi doradcze i szkoleniowe. Przedsiębiorstwa ubiegające się o udzielenie zamówienia mają wówczas szansę nie tylko na zdobycie atrakcyjnego i wiarygodnego klienta, lecz również na uzyskanie dostępu do nowych rynków geograficznych.

Program wydarzenia

10:00  Rozpoczęcie konferencji  
10:15  Prezentacja zamówień NATO  Artur Dąbkowski - Ministerstwo Rozwoju i Technologii
11:00 Prezentacja zamówień Armii Amerykańskiej  Adam Nowicki - Atlantic Contract Poland
11:45  Prezentacja DIANA - Akcelerator Innowacji Obronnych NATO  płk. Michał Żołnierowicz - Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Bartosz Józefowski - Krakowski Park Technologiczny
12:15 Przerwa obiadowa  
13:00 Prezentacja zamówień ONZ oraz Grupy Banku Światowego 

mec. Paweł Sendrowski - Kancelaria prawna Wielkopolska Grupa Prawnicza

13:45  Prezentacja zamówień instytucji Unii Europejskiej 

mec. Karolina Kulińska - Kancelaria prawna Wielkopolska Grupa Prawnicza

14:15 Omówienie umów organizacji międzynarodowych (ONZ, NATO) 

mec. Jędrzej Lutomski | Kancelaria prawna Wielkopolska Grupa Prawnicza

14:45 Podsumowanie i dyskusja  
15:00  Zakończenie  

Prelegenci

Artur Dąbkowski

Naczelnik Wydziału Międzynarodowych Organizacji i Zamówień Publicznych w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Związany od lat z promocją gospodarczą i działalnością na rzecz wsparcia umiędzynarodowienia przedsiębiorstw. Pracownik i kierownik placówek zagranicznych byłego Ministerstwa Gospodarki (BRH, WEH, WPHI) działających w Indonezji, Malezji, Brunei Darussalam, Timorze Wschodnim i na Filipinach. Współzałożyciel Malezyjsko-Polskiej Rady Biznesu. Uczestniczył w pracach Komitetu Sterującego Izby Gospodarczej UE-Malezja w Kuala Lumpur oraz Komitetu Doradczego Europejskiej Izby Gospodarczej w Manili. Przedstawiciel Polski w Grupach Roboczych Rady UE ds. Surowców, a także w Międzynarodowych Grupach Studyjnych ds. Metali Nieżelaznych (miedź, ołów, cynk), orientalista. Współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim i Akademią Sztuki Wojennej w zakresie tematyki promocji gospodarczej, biznesu międzykulturowego i ekspansji na rynki pozaeuropejskie. Autor publikacji dotyczących rynków azjatyckich, w tym publikacji turystycznych. Słuchacz studiów EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

Adam Nowicki

Wiceprezes Zarządu Atlantic Contract

Odpowiedzialny za nawiązywanie relacji międzynarodowych związanych z rynkiem Federalnym USA, ONZ oraz NATO. Utrzymuje relacje z największymi Generalnymi Wykonawcami dla US Army i NATO.

Doświadczony kierownik projektów z ponad 25-letnim stażem (ponad 80 projektów komercyjnych wartości $60 mln oraz 15 dla US Army & NATO). Ekspert metodologii PMI (Project Management International), Prince2 i wojskowych wg. standardów amerykańskich i NATO. Jest certyfikowanym kierownikiem projektów QC Korpusu Inżynieryjnego Armii Stanów Zjednoczonych. Certyfikat ten jest wystawiany przez USACE (Armię USA), NAVFAC (Marynarkę Wojenną USA) i jest wymagany przez wiele agencji rządowych USA, US Army oraz Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (US Air Force) do prowadzenia kluczowych projektów cywilnych i wojskowych na całym świecie. Posiada ponad 15 certyfikatów branżowych, technicznych oraz z zakresu bezpieczeństwa przyznanych przez takie instytucje jak: Korpus Inżynieryjny USA, Departament Obrony USA, Departament Stanu USA, Kontrwywiad Wojskowy US Army oraz Uniwersytet Cambridge. Zarejestrował ponad 50 polskich firm jako dostawców dla US Army, agend ONZ i instytucji NATO. 

płk Michał Żołnierowicz

Naczelnik Wydziału Współpracy Międzynarodowej Departamentu Innowacji Ministerstwa Obrony Narodowej (DIn MON) w Warszawie

Przed objęciem aktualnego stanowiska pełnił funkcję Głównego Specjalisty odpowiedzialnego za naukę i technologie oraz uzbrojenie w Pionie Polityki i Zdolności, Międzynarodowego Sztabu Wojskowego w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli, Belgia.

Obszary jego specjalizacji obejmują m.in. naukowo-badawczą współpracę międzynarodową w dziedzinie obronności w NATO, UE oraz kontaktach bilateralnych, proces planowania obronnego NATO, Europejski Fundusz Obronny, innowacyjność w projektach naukowo-badawczych w obszarze obronności uwzględniających nowe i przełomowe technologie, fundusze kapitałowe, start-upy.

Bartosz Józefowski

Wicedyrektor działu parku technologicznego w Krakowskim Parku Technologicznym

Od ponad dekady zajmuje się innowacjami technologicznymi. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z korporacjami i startapumi technologicznymi. Kierował Inkubatorem Technologicznym w Krakowie, zasiadał w zarządzie funduszu inwestycyjnego, tworzył i zarządzał programem akceleracyjnym dla startupów przemysłowych KPT ScaleUp. Od kilku lat buduje hub4industry czyli hub innowacji cyfrowych dla przemysłu. A obecnie pełni również funkcję pełnomocnika zarządu ds. technologii podwójnego zastosowania, będąc zaangażowanym w utworzenia Krakow DIANA Accelerator – polskiego oddziału akceleratora innowacji obronnych NATO, działających w ramach programu Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA).

mec. Paweł Sendrowski 

Radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej

Specjalizuje się w kilku dziedzinach prawa: zamówienia publiczne (w tym zamówienia organizacji międzynarodowych), dyscyplina finansów publicznych, prawidłowe wydatkowanie środków z Unii Europejskiej, proces inwestycyjny, jak również wdrażanie strategii zrównoważonego rozwoju. Angażuje się w proces odbudowy Ukrainy przy wykorzystaniu środków pochodzących z organizacji międzynarodowych.

Z ramienia m.in.: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Banku Gospodarstwa Krajowego, Narodowego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prowadził kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych.

mec. Karolina Kulińska 

Radca prawny, lider zespołu ds. unijnych w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej

Absolwentka prawa europejskiego oraz prawa na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu i SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym. Interesuje się tematyką europejską, w szczególności środkami unijnymi w zamówieniach publicznych oraz kwalifikowalnością wydatków w ramach projektów współfinansowanych z UE.

Zajmuje się w szczególności sprawami z zakresu prawa europejskiego, cywilnego, gospodarczego oraz administracyjnego, a także zamówieniami publicznymi. Swobodnie pracuje w języku angielskim. Jest współautorką komentarzy praktycznych do ustawy Prawo zamówień publicznych oraz artykułów dotyczących zagadnień prawa cywilnego i kwestii unijnych.

mec. Jędrzej Lutomski 

Radca prawny, członek działu procesowego w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Na co dzień zajmuje się doradztwem jak i reprezentowaniem klientów w postępowaniach sądowych związanych z inwestycjami realizowanymi w ramach prawa zamówień publicznych, oraz dofinansowań w ramach funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Autor publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych i zamówień organizacji międzynarodowych oraz prowadzący szkolenia z tego zakresu ze szczególnym uwzględnieniem zamówień NATO.

Ponadto zapewnia klientom wsparcie prawne przy procesie inwestycyjnym oraz w ramach bieżącej działalności gospodarczej klientów, w tym w zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego a także prawa handlowego i spraw korporacyjnych.

Informacje praktyczne

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego (Kraków, ul. Podole 60).

Wydarzenie jest bezpłatne.

Wymagana jest rejestracja (link do formularza).

Zapraszamy serdecznie!

Pozostałe

Wydarzenie

Stoisko PAIH w Sztokholmie na Nordic Organic Food Fair, Natural Beauty i Health Show 2024

Więcej

Wydarzenie

Spotkanie online: Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm. Digitalizacja polskich firm w dobie AI

Więcej

Wydarzenie

Misja gospodarcza PAIH na targi spożywcze Regal Branchentreff Wiedeń 2024

Więcej

Wydarzenie

Webinarium: Fintech w Indiach – wprowadzenie do sektora i ekosystemu ochrony własności intelektualnej

Więcej

Wydarzenie

Webinarium: aspekty prawne i kulturowe przy wejściu na rynek wietnamski w dobie EVFTA

Więcej

Wydarzenie

Webinarium „Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo 2025 Osaka, Kansai. Branża medyczna i farmaceutyczna”

Więcej

Wydarzenie

Space Week w Małopolsce!

Więcej

Wydarzenie

Misja gospodarcza na The Next Web Conference 2024

Więcej

Wydarzenie

Akademia Biznesu PAIH w Krakowie!

Więcej

Wydarzenie

Zapraszamy na konferencję - Doing business in Spain!

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

Możesz zaakceptować, dostosować lub odrzucić stosowanie wszystkich plików cookies. Szczegółowego wyboru dokonasz za pomocą suwaków po prawej stronie.

Niezbędne
Nie Tak
Preferencyjne
Nie Tak
Analityczne
Nie Tak
Marketingowe
Nie Tak
Funkcjonalne
Nie Tak

...........

0%