robot poruszający się na kołach, badający w kosmosie powierzchnię planety Mars

Przyszłość robotyki rozstrzygnie się w Polsce!

W Krakowie, stolicy Małopolski, która należy do sieci regionów kosmicznych NEREUS uczestnicy i goście będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowej atmosfery, która sprawi, że European Rover Challenge jest czymś więcej niż tylko wydarzeniem – to marzenie o sięgnięciu gwiazd, które staje się rzeczywistością.

Setki młodych inżynierów, przekraczając granice wyobraźni i własnych słabości, rozpoczęło rywalizację o szansę uczestnictwa w finałach 10. jubileuszowej edycji European Rover Challenge (ERC) – najtrudniejszych zawodach robotyki kosmicznej na świecie. W tym roku, 69 elitarnych drużyn, gotowych podjąć wyzwania naśladujące misje kosmiczne NASA, podjęło rękawicę rzuconą przez Organizatorów. To nie tylko pojedynek o prestiżowy tytuł, ale przede wszystkim unikatowa okazja do rozwoju i sprawdzenia własnych umiejętności dla przyszłych inżynierów planujących karierę w sektorze kosmicznym i robotycznym. 

Niezwykłe zmagania kosmiczne!

Nie ma znaczenia, czy roboty poruszają się na kołach, gąsienicach czy wykorzystują mechanizmy kroczące – kluczowa jest efektywność wykonywania zadań. Roboty biorące udział w zawodach muszą stawić czoła wielu konkurencjom mającym odzwierciedlić wyzwania eksploracji kosmosu. Na test wystawiane są takie umiejętności jak:

  • zdolność autonomicznej nawigacji w terenie,
  • przeprowadzanie odwiertów,
  • analiza składu próbek geologicznych,
  • operowanie ramieniem robotycznym.

To niepowtarzalne wydarzenie, które od dekady stanowi centralny punkt innowacji i inspiracji w dziedzinie kosmicznej robotyki, przyciąga nie tylko studentów, lecz także przedstawicieli nauki i biznesu z całego świata. Jego istotą jest nie tylko rywalizacja, ale także integracja społeczności związanej z eksploracją kosmosu.

Kosmiczne doświadczenie dla każdego na ERC 2024!

Podczas ERC 2024 odbędą się nie tylko zawody robotyczne, ale również biznesowa konferencja z udziałem czołowych ekspertów sektora kosmicznego, astronautów i naukowców. Podzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarach takich jak:

  • przyszłość ludzkich osad na Księżycu i Marsie,
  • zrównoważony rozwój Ziemi,
  • komercjalizacja kosmosu.

Dla spragnionych wiedzy, przygotowane zostanie idealne miejsce dla pasjonatów kosmosu i technologii w każdym wieku – Strefa Inspiracji. Można tam dowiedzieć się więcej o kosmosie, astronomii, spotkać popularyzatorów nauki oraz zobaczyć z bliska kosmiczne technologie, które na co dzień znajdują się na orbicie. Bez względu na to, czy jest się studentem, profesjonalistą czy po prostu entuzjastą kosmosu, Strefa Inspiracji ma coś dla każdego.

Kiedy?

6–8 września 2024 r.

Jubileuszowa edycja ERC – kosmiczne święto na uniwersytecie AGH!

10. edycja European Rover Challenge to nie tylko największe wydarzenie do tej pory, ale przede wszystkim szansa na wspólną celebrację dekady innowacji i pasji podczas oficjalnej Jubileuszowej Gali. W tym roku, z okazji 10-lecia projektu został zaplanowany specjalny program z udziałem gości specjalnych z Międzynarodowej Federacji Astronautycznej, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i NASA.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Europejska Fundacja Kosmiczna wielokrotnie nagradzana organizacja non-profit, wspierająca inicjatywy stawiające na pierwszym miejscu przyszłość nowego pokolenia, opartą na naukach STEAM i technologiach kosmicznych. Współorganizatorem i gospodarzem została Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji, Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Międzynarodowej Federacji Astronautycznej (IAF), Wicemarszałka Województwa Małopolskiego oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.


Do grona Partnerów dołączyli już: Konsulat Generalny USA w Krakowie, Mars Society Polska, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (PSPA), MathWorks, JoinThe.Space, Pokojowy Patrol oraz Centrum Business in Małopolska. 


Projekt finansowany jest ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

Więcej informacji o wydarzeniu i zespołach biorących udział w zawodach znajduje się na stronie internetowej https://roverchallenge.eu/

Źródło: ERC

Pozostałe

Wydarzenie

Szkolenie: "E-eksport. Wielkie możliwości dla małych firm" - 23 maja

Więcej

Wydarzenie

Webinaria: od strategii cyfrowej po źródła dofinansowania - InfoWeek Grupy PFR

Więcej

Wydarzenie

Rynek sprzętu i produktów medycznych w Brazylii

Więcej

Wydarzenie

Stoisko PAIH na targach rolniczych BATA AGRO 2024 w Bułgarii

Więcej

Wydarzenie

Webinarium: Branża kosmetyczna w Chile – szanse i perspektywy dla polskich przedsiębiorców

Więcej

Wydarzenie

Jak wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji (AI) w firmie? – warsztaty online

Więcej

Wydarzenie

Zachęty inwestycyjne dla przedsiębiorców związane z obecnością w UE - co przed nami?

Więcej

Wydarzenie

Konferencja: Projektowanie przyszłości.

Więcej

Wydarzenie

Ślad węglowy organizacji. Poznaj podstawy i dowiedz się, jak mierzyć wpływ firmy na środowisko

Więcej

Wydarzenie

Webiarium: Sprzedaż e-commerce w Chinach – aspekty prawne

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%