Innovation Coach w Regionach: Małopolska
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej i Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN serdecznie zapraszają przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji wspierających rozwój biznesu, którzy poszukują sposobów na stworzenie innowacji oraz pozyskanie funduszy na realizację swoich projektów do udziału w wydarzeniu: Innovation Coach w Małopolsce, które odbędzie się 20 listopada 2024 roku w Krakowie.
Chcesz zrealizować innowacyjny projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? Planujesz rozwój swojej firmy i szukasz wsparcia finansowego? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym „Innovation Coach w regionach: Małopolska”!
Data: 20 listopada 2024
Miejsce: CKF13 Centrum Konferencyjne Fabryczna, Fabryczna 13, Kraków
Godzina: 10:00 - 13:30
Rejestracja: https://www.innovationcoach.pl
Dlaczego warto?
Udział w programie Innovation Coach to unikalna okazja, aby zdobyć praktyczne wsparcie w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań we współpracy z doświadczonymi ekspertami branżowymi. Oferujemy bezpłatne doradztwo, które pomoże Ci zaplanować i wdrożyć innowacyjne projekty, nawet jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w tym obszarze.
Korzyści dla Twojej firmy:
- Indywidualne wsparcie eksperckie – Dowiesz się, jak przekształcić pomysły w realne projekty, które mogą przynieść przewagę konkurencyjną.
- Możliwość finansowania – Poznasz szczegóły dotyczące funduszy europejskich, które mogą sfinansować Twoje innowacyjne działania.
- Wymiana doświadczeń – Usłyszysz historie sukcesu od innych przedsiębiorców, którzy skorzystali z coachingu innowacji, i dowiesz się, jak współpraca z ekspertami pomogła im rozwijać biznes.
- Rozwiązania szyte na miarę – Nasze wsparcie jest dopasowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu otrzymasz konkretne porady, jak wprowadzić innowacje do swojej działalności.
Dodatkowo, po części prezentacyjnej, zapraszamy na indywidualne konsultacje kwalifikujące do projektu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się już teraz!
Program:
09:30-10:00 Rejestracja/ kawa powitalna
10:00-10:05 Otwarcie spotkania
10:05-10:35 Oferta Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki dla przedsiębiorstw
Aneta Szczepkowska - Naczelnik Wydziału Projektów Własnych, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
10:35-11:05 Oferta i zasady usługi Innovation Coach
Agnieszka Kiliś - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
11:05-11:50 Coaching innowacji w praktyce – panel dyskusyjny z udziałem coachów innowacji i absolwentów Innovation Coach – moderacja Paweł Harycki
Dr hab. inż. Michał Łach, Prof. PK - coach innowacji
Dr hab. inż. Dorota Wilk-Kołodziejczyk - coach innowacji
Tomasz Maciejowski - absolwent Innovation Coach
11:50-12:10 Oferta Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Krakowie
Bartłomiej Gąciarz - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Krakowie
12:10-12:30 Oferta Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
Anna Sowa-Jadczyk - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
12:30-13.30 Konsultacje dla przedsiębiorców / light lunch
13:30 Zakończenie spotkania
Nie przegap swojej szansy na rozwój firmy dzięki innowacjom! Dołącz do nas 20 listopada w Krakowie i przekonaj się, jak Innovation Coach może pomóc Twojej firmie.
Prelegenci
Aneta Szczepkowska - Naczelnik w Departamencie Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Pracuje w administracji publicznej od 2007 r. Od początku zawodowo związana z tematyką funduszy unijnych ukierunkowanych na wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Obecnie pełni funkcję Naczelnika w Wydziale Projektów Własnych w Departamencie Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, zajmując się m.in. zadaniami związanymi z programem Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, w tym projektem Innovation Coach i STEP. Ponadto odpowiedzialna jest za realizację projektów własnych Instytucji skierowanych do przedsiębiorców, np. Innopoint.
Agnieszka Kiliś - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Ekspertka z ponad 12- letnim doświadczeniem w zakresie prowadzenia i rozliczania projektów współfinansowanych zarówno ze środków UE, jak również publicznych oraz prywatnych. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie projektów badawczo-rozwojowych (B+R), zarówno w ich przygotowywaniu, jak i rozliczaniu, a także w ustalaniu innowacyjności projektów. Kierowniczka licznych projektów realizowanych w Programach takich jak m.in.: POKL, POWER, POIR, RPO, FIO, ASOS, MKiDN, LGD. Specjalizuje się w obszarach związanych z pomocą publiczną i de minimis, zamówieniami publicznymi, monitoringiem i sprawozdawczością projektową oraz kontrolą i audytami projektów. W projekcie Innovation Coach odpowiada za prowadzenie konsultacji dla firm.
Paweł Harycki - Centrum Projektów Badawczych UE, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
Od blisko 15 lat kreuje działania promocyjne i informacyjne na rzecz organizacji branżowych oraz instytucji otoczenia biznesu. Ma wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów finansowanych z funduszy krajowych i europejskich. Aktywnie angażuje się w budowanie partnerstw z instytucjami i firmami, realizując się w roli koordynatora zespołów marketingowych i organizatora wydarzeń branżowych, które wspierają innowacyjność i rozwój gospodarczy. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Obrony Narodowej i Szkoły Głównej Handlowej.
Dr hab. inż. Michał Łach, Prof. PK – Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
Nauczyciel akademicki i naukowiec zajmujący się badaniami materiałów budowlanych, przetwarzaniem materiałów z recyklingu na wyroby budowlane, opracowywaniem nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Jest współautorem 8 patentów i 5 opisów technologii know-how. Brał udział w wykonaniu kilkudziesięciu ekspertyz i opracowań dla przemysłu oraz zaangażowany był jako główny wykonawca w kilkudziesięciu projektach B+R (kierownik 4 projektów). Jest współtwórcą pierwszej spółki spin-off na Politechnice Krakowskiej. Trzykrotnie znalazł się w zestawieniu TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Doświadczenie zdobywał w trakcie licznych wyjazdów konferencyjnych, wizyt studyjnych i staży m.in. w: Japonii, Australii, Urugwaju, Islandii, Norwegii, Czechach i Turcji.
Dr hab. inż. Dorota Wilk-Kołodziejczyk, Prof. AGH - Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Katedra Informatyki Stosowanej i Modelowania, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Nauczyciel akademicki i naukowiec, profesor AGH oraz Lider obszaru Zastosowania Metod Sztucznej Inteligencji w przemyśle w Sieć Badawcza Łukasiewicz-Krakowski Instytut Technologiczny. Brała udział w kilku projektach badawczych, w charakterze kierownika projektu oraz głównego wykonawcy, gdzie była odpowiedzialna za zastosowanie metod sztucznej inteligencji. . Doświadczenie zdobywała w trakcie licznych wyjazdów konferencyjnych, wizyt studyjnych i staży m.in. w: Japonii, Australii, USA, RPA, Chinach, Katarze, Anglii. Absolwentka projektu Top 500 Innovators oraz laureatka programu LIDER.
Tomasz Maciejowski - Ekomas AlwerChem sp. z o.o. sp. k.
Menedżer posiadający wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami w firmach produkcyjnych, budowlanych i usługowych. Brał udział w dużych transakcjach, w tym międzynarodowych, relokacjach linii produkcyjnych i projektach restrukturyzacyjnych. Członek rad nadzorczych i konsultant spółek z branży budowlanej i nieruchomości. Od 2017 roku prezes zarządu spółki Ekomas AlwerChem sp. z o.o. sp. k., zajmującej się produkcją chemii budowlanej (głównie masy szpachlowe). W firmie realizuje intensywny program rozwoju zakładający m. in. wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych, nowych produktów oraz prowadzenie badań nad nowymi wyrobami chemii budowlanej. Absolwent programu Innovation Coach, realizowany w 2024 roku innowacyjny projekt otrzymał dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, w ramach działania Rozwój firm wspierających sprawiedliwą transformację.
Anna Sowa-Jadczyk - Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Prawniczka (UJ), posiada uprawnienia rzecznika patentowego oraz europejskiego rzecznika do spraw znaków towarowych i wzorów (Kancelaria Kondrat i Wspólnicy). Ukończyła podyplomowe Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Akademia Biznesu AI na Uniwersytecie im. Leona Koźmińskiego. Od 2008 roku jest zastępcą dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Biznesu MARR SA. Pełni funkcję przewodniczącej Komitetu Inwestycyjnego w MARR SA. Posiada status eksperta IPR Taiex Komisji Europejskiej. Od siedemnastu lat realizuje i zarządza projektami unijnymi, w tym międzynarodowymi. Współtworzyła i rozwijała dwa fundusze SEED o łącznej wartości 28 mln zł oraz nadzoruje ich działanie. Jest specjalistką z zakresu prawa własności intelektualnej. Juror i mentor w konkursach startupowych również międzynarodowych. Doradza w zakresie prawnych aspektów spółek kapitałowych, modelowania biznesowego, uczestniczy w przygotowaniu i negocjowaniu umów inwestycyjnych, opiniuje biznes plany innowacyjnych przedsięwzięć.
Bartłomiej Gąciarz – Punkt Informacji Funduszy Europejskich w Krakowie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji. Ekspert z zakresu projektów badawczo – rozwojowych, posiadający 10 letnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej. Doświadczony trener, na swoim koncie ma kilkadziesiąt przeprowadzonych szkoleń i spotkań informacyjnych.
Zapraszamy w imieniu Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN