dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego i gospodarki, przemawiający do mikrofonu

Za nami Małopolskie Forum Obsługi Inwestora i Eksportera

Zakończyło się Małopolskie Forum Obsługi Inwestora i Eksportera, które stanowiło niepowtarzalną okazję do przyjrzenia się globalnym trendom oraz biznesowym strategiom, które kształtują oblicze dzisiejszego rynku. Podczas tego wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość zgłębienia wiedzy na temat dostosowywania się do zmieniającej się rzeczywistości, aby odnieść sukces w dynamicznym świecie gospodarki.

Wydarzenie skupiło się na analizie globalnych trendów oraz prezentacji biznesowych strategii, które mają istotny wpływ na obecne wyzwania i możliwości inwestorów oraz eksporterów. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie nowe kierunki przybierają rynki światowe oraz jak skutecznie dostosować się do tych zmian w celu osiągnięcia sukcesu w dynamicznym otoczeniu gospodarczym. Uczestników konferencji, powitał Pan Andrzej Bańka, Zastępca Dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Prelegenci i eksperci podzielili się wiedzą na temat praktycznych rozwiązań, strategii zarządzania, a także omówili kluczowe aspekty skutecznego obsługiwania inwestycji i eksportu. Sala Enterprise Krakowskiego Parku Technologicznego stała się miejscem inspirujących dyskusji i wymiany doświadczeń, a prezentacje skoncentrowały się na praktycznych wskazówkach, które mogą być zastosowane w bieżącej działalności biznesowej.

Konferencję otworzył wykład Marcina Mrowca, doktora nauk ekonomicznych, głównego ekonomisty Grant Thornton i koordynatora makroekonomicznego Europejskiego Kongresu Finansowego. Jego prelekcja pt. "Rynek pracy a wzrost gospodarki. Wyzwania dla firm w związku z sytuacją demograficzną i odpowiedzi na te wyzwania" stanowiła fascynujący punkt programu, rzucający światło na aktualne trendy gospodarcze oraz prognozy na przyszłość.

Niezwykle interesujący okazał się również panel dyskusyjny pod tytułem "System wsparcia eksportu. Czy to tylko budowanie potencjału i bezpieczny rozwój? Czy także sposób na przyciąganie inwestycji?" W trakcie tej rozmowy eksperci z bankowości, rozwoju regionalnego i właściciele firm z Małopolski omawiali instrumenty doradcze i finansowe wspierające ekspansję na rynki zagraniczne, analizując jednocześnie ich wpływ na zyski i korzyści z międzynarodowej działalności handlowej. Moderatorem tej dyskusji był Jacek Bańka, dziennikarz i kierownik Redakcji Publicystyki Radia Kraków.

Ostatnim punktem wydarzenia był moment poświęcony prezentacji "Zwolnienia podatkowe, granty, ulgi, czyli na co może liczyć przedsiębiorca w 2024 r." Eksperci z CRIDO przedstawili informacje dotyczące dostępnych dotacji, ulg i zwolnień, zapewniając przedsiębiorcom klarowne wytyczne na nadchodzący rok. Szymon Żółciński oraz Piotr Folwarczny z CRIDO omówili możliwości pozyskiwania grantów oraz zasady korzystania ze zwolnień podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ulgi podatkowej w ramach programu Polska Strefa Inwestycji i ulgi badawczo-rozwojowej.

Podsumowując, Małopolskie Forum Obsługi Inwestora i Eksportera dostarczyło uczestnikom wglądu w najnowsze trendy i strategie, zachęcając do refleksji nad adaptacją do zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Wydarzenie z pewnością przyczyniło się do wzbogacenia wiedzy uczestników oraz umożliwiło nawiązanie cennych kontaktów biznesowych.

Pozostałe

Informacja

Zamówienia publiczne w Ukrainie

Więcej

Informacja

Krakowska siła przyciągania biznesu znów doceniona!

Więcej

Informacja

Dofinansowanie na internacjonalizację

Więcej

Informacja

Infogain rozbudowuje Globalne Centrum R&D w Krakowie

Więcej

Informacja

Małopolska na Gitex Global 2023

Więcej

Informacja

Powstaje pierwszy producent biotworzyw w Argentynie

Więcej

Informacja

Zapowiedź zbliżających się naborów

Więcej

Informacja

FAKRO z nagrodą „Liderzy Eksportu PAIH”

Więcej

Informacja

Promocja marki innowacyjnych MŚP

Więcej

Informacja

Konkurs ESA Technology Transfer

Więcej

Partnerzy

Marka

Ta strona korzysta z plików cookies. Sprawdź naszą politykę cookies żeby dowiedzieć się więcej.

...........

0%