Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego ma charakter honorowy i jest przyznawana za wybitne zasługi na rzecz wspierania gospodarki i przedsiębiorczości.

Cel nagrody

Celem nagrody jest uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców województwa małopolskiego, którzy wyróżniają się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości w województwie małopolskim.

Kto może wziąć udział w konkursie

O Nagrodę mogą ubiegać się przedsiębiorcy z siedzibą na terenie województwa małopolskiego lub prowadzący działalność na terenie województwa małopolskiego i działający w okresie min. pełnych 3 lat przed dokonaniem zgłoszenia do Nagrody.

Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach:

  • mikro przedsiębiorca,

  • mały przedsiębiorca,

  • średni przedsiębiorca,

  • duży przedsiębiorca.

Nagroda specjalna

Rada Gospodarcza może przyznać nagrodę o charakterze specjalnym za szczególne osiągnięcia gospodarcze związane z województwem małopolskim. Nagrodę taką może otrzymać osobistość stanowiąca gospodarczą wizytówkę województwa małopolskiego, zasłużona na rzecz rozwoju gospodarczego Małopolski.

Prestiż konkursu

Nagroda Gospodarcza to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych gospodarczych wydarzeń naszego Regionu, a laureaci corocznego wyróżnienia są dowodem na rosnącą pozycję naszego Regionu na gospodarczej mapie Polski oraz świadectwem na to, że małopolska dysponuje znacznym potencjałem gospodarczym.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Laureaci Nagrody otrzymują statuetkę „Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego” i mają prawo używać we wszelkich materiałach firmowych i reklamowych tytułu „Laureat Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego”.

 

Poznaj laureatów Nagrody Gospodarczej Województwa Małopolskiego 2021
 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu są:

  • Figelo Sp. z o.o. sp. k. (mikro przedsiębiorca)

  • Airly Sp. z o.o. (mały przedsiębiorca)

  • Chochołowskie Termy Sp. z o.o. (średni przedsiębiorca)

  • Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa - Kraków" S.A. i Orlen Południe S.A. (duży przedsiębiorca)

  • prof. Adam Glapiński, Prezes Narodowego Banku Polskiego (nagroda specjalna)

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się podczas konferencji CYBERSEC CEE Regions&Cities w Krynicy-Zdroju.

Fot. UMWM

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny