Inwestycje w Małopolsce to gwarancja sukcesu. Małopolska to województwo o jednym z najwyższych wskaźników inwestycji zagranicznych w skali kraju.

Inwestycje w Małopolsce napędzają gospodarkę województwa. Na przestrzeni lat 1989 – 2016 skumulowana wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w województwie małopolskim wyniosła ok. 21,9 mld USD. W samym 2016 r. było to 1,42 mld USD. W stosunku do roku poprzedniego, tj. 2015, daje się zauważyć wzrost wartości tego rodzaju inwestycji o ponad 200 mln USD (wartość ulokowanych w Małopolsce pieniędzy przez inwestorów zagranicznych wyniosła wtedy 1,20 mld USD).

Infografika

(Na podstawie raportu: Inwestorzy zagraniczni w Małopolsce w 2015 i 2016 roku opracowanego przez Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego)

Inwestycje w Małopolsce wciąż utrzymują się na wysokim poziomie. Małopolskie Obserwatorium Rozwoju Regionalnego szacuje, że wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Małopolsce w roku 2017 osiągnęła wartość 1,2 mld USD. Najnowsza edycja raportu MORR: Inwestorzy zagraniczni w Małopolsce w 2017 roku oczekiwana jest w najbliższych tygodniach.

Inwestycje w Małopolsce w nowoczesne centra usługowe przyczyniają się do rozwoju rynku nieruchomości. Kraków, stolica województwa małopolskiego, jest liderem w Polsce pod względem ilości inwestycji w branży BPO/SSC/IT, a także ilości pracowników zatrudnionych w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. W krakowskich centrach usługowych zatrudnionych jest ponad 70 tysięcy osób.

Inwestycje w Małopolsce ułatwia Centrum Business in Małopolska. Przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem działalności gospodarczej oraz inwestowaniem w Małopolsce mogą korzystać z pomocy Centrum Business in Małopolska, które świadczy nieodpłatne, profesjonalne usługi informacyjne tak dla firm zagranicznych jak i polskich.

Partnerzy CeBiM

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny Małopolskie parki przemysłowe