Głównym celem wydarzenia jest znalezienie rozwiązań oraz stworzenie warunków i przygotowanie środowiska biznesowego do powojennej odbudowy Ukrainy.

Polsko-Ukraińskie dni biznesowe

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza do udziału w XVI Międzynarodowym Forum "Polsko-Ukraińskie dni biznesowe", które odbędzie się 27 października w Warszawie. Głównym celem wydarzenia jest znalezienie rozwiązań oraz stworzenie warunków i przygotowanie środowiska biznesowego do powojennej odbudowy Ukrainy.

Wśród uczestników Forum znajdą się ukraińscy i polscy przedsiębiorcy oraz inwestorzy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz instytucji dyplomatycznych. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie jest współorganizatorem wydarzenia.

Podczas październikowej edycji Forum poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Wyzwania i perspektywy współpracy handlowej i gospodarczej w kontekście agresji militarnej Rosji wobec Ukrainy;
  • Powojenna odbudowa Ukrainy: możliwości i perspektywy dla polskich firm w realizacji projektów infrastrukturalnych i budowlanych;
  • Czy Polska i Ukraina mają szansę na powstrzymanie światowego kryzysu żywnościowego poprzez nawiązanie bliższej współpracy w zakresie rolnictwa?
  • Dostęp do finansów i instrumentów finansowych Polski i UE w czasie przenoszenia ukraińskiego biznesu na Zachód. Czy w przyszłości jest szansa na reinwestowanie doświadczeń i środków w gospodarkę ukraińską?

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Załącznik:

Źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny