Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego "Wypalenie zawodowe. Jak przeciwdziałać, rozpoznawać i pomagać", która odbędzie się 13 stycznia 2022 r., godz. 10.00 - 15.00 (on-line).

O konferencji
 
Wypalenie zawodowe wpisane zostało do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (ICD) Światowej Organizacji Zdrowia jako syndrom zawodowy znacząco wpływający na stan zdrowia. Wg badań prawie 70 proc. firm w Polsce zmaga się z tym problemem. Zdrowie pracowników przekłada się efektywność, fluktuację kadr i ostatecznie na sytuację na rynku pracy. Żeby zrozumieć złożoność tego zjawiska, przygotować się  do zmian i rozwiązywać problemy trzeba zapoznać się z różnymi aspektami tego problemu. Poznać przyczyny, skutki, formy pomocy, procedury, przepisy prawa, doświadczenie innych. Konferencja jest odpowiedzią na potrzeby pracodawców i pracowników w tym zakresie. Walutą w dzisiejszej rzeczywistości jest komfort psychiczny pracowników, który wprost przekłada się na zaangażowanie i efektywność.
 
Program konferencji
 
Podczas konferencji zaplanowano:
 
  • prezentację wyników badań na temat wypalenia zawodowego wśród polskich pracowników i managerów
  • omówienie problematyki dolegliwości związanych z wypaleniem zawodowym - jak je właściwie diagnozować i  jakie konkretne działania podejmować po diagnozie, aby wrócić do formy
  • dyskusję na temat predyspozycji i sposobów pracy, które najmocniej przyczyniają się do powstania wypalenia zawodowego
  • przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy o tym jak zmotywować pracownika, jak zabezpieczyć zespół, jakie konkretne działania może podjąć pracodawca także dla ochrony swoich interesów
  • omówienie aktualnego statusu prawnego choroby i interpretacji obowiązujących w tym zakresie przepisów,
  • przekazanie konkretnych wskazówek do postępowania w przypadku orzeczenia schorzenia u podległego personelu.
 
W programie konferecji zaplanowano wystąpienia Wiceprezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, przedstawiciela Konfederacji Pracodawców Polskich Lewiatan, HR Business Partner, psychologów, ekspertów ds. rynku pracy, lekarza orzecznika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
Szczegółowy program konferencji oraz sylwetki prelegentów dostępne są na stronie.
 
Rejestracja
 
Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są jedynie poprzez formularz elektroniczny na stronie wydarzenia. Każdy uczestnik zakwalifikowany do udziału w konferencji otrzyma mailowe potwierdzenie rejestracji oraz e-mail z linkiem i hasłem do spotkania. Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
Kontakt:
Elżbieta Gałucha
tel. 12 617 66 78
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Źródło: MARR

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny