Celem misji było zainicjowanie nowych kontaktów biznesowych i pogłębianie wzajemnych relacji gospodarczych.

W dniach 6-9 grudnia 2021 r. zrealizowana została przez Województwo Małopolskie misja gospodarcza do Dubaju dedykowana małopolskim firmom. Wydarzenie zrealizowane w formie dwustronnych spotkań B2B z przedsiębiorcami z Dubaju oraz przedstawicielami innych regionów Zjednoczonych Emiratów Arabskich służyć miało inicjowaniu nowych kontaktów biznesowych i pogłębianiu wzajemnych relacji gospodarczych. Spośród zakwalifikowanych jedenastu przedsiębiorstw w misji wzięli udział przedstawiciele pięciu małopolskich firm: Airly, Hop Design Sp z o.o., Telpod S.A., YABIMO Sp. z.o.o., LBooking Smart Concept Hotels – sytuacja covidowa i trudności organizacyjno-logistyczne MSP nie pozwoliły wziąć udział w wydarzeniu wszystkim podmiotom.

Dodatkowym punktem misji przewidzianym dla małopolskich firm było ich uczestnictwo w tematycznym spotkaniu z zakresu prowadzenia działalności we Free Zone’ach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podejmowana tematyka dotyczyła m.in. uwarunkowań prawnych, logistycznych i finansowych mających wpływ na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym rejonie świata.

W misji gospodarczej, oprócz przedstawicieli małopolskich firm, uczestniczyli także, przedstawiciele samorządu terytorialnego, w tym Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, którzy wzięli aktywny udział w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym, prowadząc rozmowy z przedstawicielami administracji świata arabskiego, pod kątem możliwości inwestycyjnych w Małopolsce oraz budowania i rozwijania relacji turystycznych. Wicemarszałek Łukasz Smółka w rozmowach podkreślał walory i wielokierunkowe możliwe korzyści rozwojowe obu stron w oparciu o współpracę gospodarczą i wymianę handlową.

Podczas obchodów „Dnia Polskiego” na Expo2020, w czasie oficjalnego otwarcia pawilonu polskiego, przedstawiciele Województwa Małopolskiego wzięli również udział w spotkaniu z Adrianem Malinowskim - Komisarzem Generalnym Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju, Waldemarem Budą – Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz  Jerzym Kwiecińskim – Wiceprezesem Zarządu Banku Pekao S.A. Omówione zostały kwestie możliwości inwestycyjnych w regionie oraz kwestia promocji Województwa Małopolskiego podczas wydarzeń o podobnym charakterze jak Expo2020W pawilonie polskim zainicjowano także rozmowy z Tomoho Umeda – Prezesem Zarządu firmy HYnfra, podczas których poruszona została możliwość uruchomienia technologii wodorowych w rejonie Małopolski Zachodniej w oparciu o już istniejące zaplecze techniczne.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny