Już 2 września 2022 r. Centrum Business in Małopolska zaprasza wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców na bezpłatny webinar poruszający najważniejsze kwestie związane z możliwościami biznesowymi dla polskich firm w związku z odbudową Ukrainy. Szkolenie poprowadzą eksperci z kancelarii Kochański&Partners.

 
Pomimo trwającej wojny organizacje międzynarodowe oraz administracja Ukrainy prowadzą aktualnie szereg przetargów, które mają na celu zaspokojenie bieżących potrzeb obywateli Ukrainy oraz odbudowę jej infrastruktury. Zamawiane usługi, dostawy i roboty budowlane bez wątpienia są niezwykle potrzebne stronie ukraińskiej. Jednocześnie mogą one stanowić szansę biznesową dla polskich i zagranicznych firm zainteresowanych uczestnictwem w procesie odbudowy Ukrainy.
 
Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?
 
Podczas szkolenia dowiesz się m.in.:
 
 • jaka jest skala zniszczeń oraz bieżących oraz przyszłych potrzeb Ukrainy,
 • jakie są źródła finansowania odbudowy Ukrainy,
 • gdzie i jak szukać informacji o projektach i inwestycjach na Ukrainie,
 • w jaki sposób przygotować się do udziału w projektach na Ukrainie,
 • jakie są aktualne projekty i możliwości inwestycyjne,
 • w jaki sposób zabezpieczyć działalność na Ukrainie oraz jakie są możliwości pozyskania finansowania przez polskie firmy (ze szczególnym uwzględnieniem oferty KUKE).
 
Do kogo skierowane jest szkolenie
 
Szkolenie przeznaczone jest dla firm z województwa małopolskiego, w szczególności z takich branż jak:
 
 • infrastrukturalna (budowlana, materiały budowlane itp.)
 • medyczna (leki, opatrunki, szczepionki, sprzęt medyczny itp.)
 • spożywcza 
 • logistyczna
 • IT
 • i inne (w zależności od przedmiotu zamówień).
 
Prelegenci
 
Szkolenie poprowadzą eksperci na co dzień zajmujący się tematyką prawa zamówień publicznych, zamówień organizacji międzynarodowych oraz współpracą z podmiotami prywatnymi:
 
Dr Jacek Kozikowski - Radca prawny, Partner w kancelarii Kochański & Partners
Specjalizuje się w obsłudze projektów z dziedziny energetyki i infrastruktury, w szczególności inwestycji typu greenfield. Zapewnia kompleksową obsługę prawną na każdym etapie procesu inwestycyjnego, w tym zakładania spółki, pozyskiwania zachęt inwestycyjnych w obrębie Polskiej Strefy Inwestycji, uzyskiwania pozwoleń na budowę, a także przygotowywania i negocjowania umów o realizacji inwestycji w formule pod klucz (EPC) oraz umów o świadczenie usług.
 
Dr Jakub Krysa - Radca prawny, Partner w kancelarii Kochański & Partners
Ekspert w zakresie krajowego oraz unijnego prawa zamówień publicznych, specjalizuje się także w prawie nowych technologii, prawie prywatnym międzynarodowym, prawie cywilnym oraz w rozwiązywaniu sporów. Obsługuje polskie oraz zagraniczne podmioty z sektorów IT, infrastruktury, środowiska, obronności, energetyki, medycyny, farmacji, a także tzw. smart cities.
 
Dr hab. Markiyan Malskyy - Adwokat (UA), Partner w kancelarii Kochański & Partners
Jest partnerem w praktyce sporów międzynarodowych. Pełni też funkcje szefa Ukrainian desk i konsula honorowego Austrii we Lwowie. Specjalizuje się w obsłudze prawnej projektów inwestycyjnych, a także w rozwiązywaniu sporów, głównie w ramach międzynarodowego arbitrażu handlowego i inwestycyjnego.
 
Informacje praktyczne
 
Data szkolenia: 2 września 2022 r.
Godziny: 10:00-12:00
Forma: on-line
Wymagana jest rejestracja: link
 
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy wyłącznie po rejestracji i akceptacji zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie możliwość selekcji zgłoszeń.
 
Link do transmisji on-line zostanie wysłany uczestnikom dzień przed wydarzeniem.
 
Zachęcamy do udziału!
 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny