Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie prowadzi punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy szukających pracy oraz pracodawców oferujących zatrudnienie w Małopolsce.

Odwiedź punkt informacyjny:

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie prowadzi punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy szukających pracy oraz pracodawców oferujących zatrudnienie w Małopolsce. Zainteresowani mogą odwiedzić je osobiście w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu, porozmawiać przez telefon lub zadać pytanie mailowo.
Punkty są czynne od godziny 8:00 do 16.00. Konsultanci udzielają informacji w języku polskim i ukraińskim.

Skorzystaj z usług doradcy zawodowego:

W punktach obywatele Ukrainy umówią spotkanie z doradcą zawodowym, który pomoże przygotować CV i określić kierunek rozwoju zawodowego. Jeżeli obywatel Ukrainy nie może wykonywać w Polsce dotychczasowego zawodu, doradcy zawodowi pomogą mu poszukać innych możliwości i pokierują do właściwego powiatowego urzędu pracy po ofertę pracy.

Możesz zapytać także o:

Konsultanci w punktach poinformują o możliwościach zatrudnienia, ofercie powiatowych urzędów pracy, różnych formach poszukiwania pracy. Uchodźcy wojenni w punkcie dowiedzą się, jakie są warunki życia i pracy w Polsce. W razie potrzeby konsultanci udzielą odpowiedzi na pytania związane z pobytem w Polsce i różnymi formami pomocy udzielanej uchodźcom. Wskażą gdzie skorzystać z pomocy medycznej, porady prawnej czy wsparcia materialnego, podpowiedzą jak dotrzeć do najważniejszych miejsc.

Adresy punktów informacyjnych:

  • adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie

  • plac Na Stawach 1
  • tel. 12 61 98 400

Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu

  • ul. Nawojowska 4
  • tel. 18 26 60 126

Zespół Zamiejscowy w Tarnowie

  • al. Solidarności 5-9
  • tel. 573 388 944

Zespół Zamiejscowy w Oświęcimiu

  • ul. Wyspiańskiego 10
  • tel. 33 44 50 993

Przypominamy, że w związku z trwającą pandemią COVID-19 odwiedzających punkty informacyjne obowiązuje noszenie maseczek ochronnych.

Oferty pracy:

Możesz skorzystać z bezpłatnego pośrednictwa pracy w powiatowych urzędach pracy na terenie Małopolski: Wykaz punktów informacji dla obywateli Ukrainy w powiatowych urzędach pracy [plik PDF].

Możesz skorzystać z centralnej bazy ofert pracy w języku ukraińskim.

Sprawdź także inne portale publikujące oferty pracy [plik PDF].

Możesz zadzwonić na Zieloną Linię, gdzie uzyskasz informacje o ofertach pracy i pomocy urzędów pracy w języku rosyjskim: telefon 19524, opłata zgodna z taryfą operatora.

Możesz odwiedzić wortal publicznych służb zatrudnienia w Polsce, gdzie uzyskasz informacje o pomocy urzędów pracy i dane teleadresowe do urzędów pracy.

Przeczytaj też ulotkę informacyjną, jeżeli to Twoje pierwsze godziny lub dni pobytu w naszym kraju. Ulotkę przygotowano w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, angielskiej i polskiej. Dowiesz się z niej co robić po przekroczeniu granicy, gdzie szukać opieki medycznej, szkoły dla dziecka, pracy i pomocy służb ratunkowych.

Załączniki:
 
Ulotka dla uchodźców z Ukrainy - PL (pdf, 425 KB)
 
Листівка для біженців з України - UA (pdf, 530 KB)
 
Памятка для беженцев из Украины - RU (pdf, 502 KB)
 
Leaflet for refugees from Ukraine - EN (pdf, 429 KB)

Źródło

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny