Weź udział w profesjonalnych warsztatach, uzyskaj certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i pomóż swojemu miastu przygotować się na wyzwania przyszłości!

Akademia Miast Przyszłości jest programem strategicznego wsparcia skierowanym do osób pracujących w urzędach średniej wielkości miast (między 20 a 100 tysięcy mieszkańców). Jego celem jest przygotowanie samorządowców do budowania miasta świadomego swojej sytuacji, umiejącego wykorzystywać istniejące potencjały i gotowego na sprostanie nowym wyzwaniom.

To łącznie 10 dni wspólnej pracy i nauki. Uczymy się przez praktykę – efektem Akademii będą kompletne plany innowacyjnych działań lub narzędzi, które warto wdrożyć w średniej wielkości mieście. Dzięki indywidualnym konsultacjom z naszymi ekspertami wdrażanie będzie można rozpocząć już w trakcie trwania Akademii.

Sześćdziesięciu uczestników programu stworzy społeczność, która wymieni się wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu przyśpieszymy etap testowania innowacji i potencjalnego ryzyka związanego z ich wdrożeniem. Szczególnym zainteresowaniem tegorocznej Akademii objęte są wyzwania związane z zarządzaniem miastem, partycypacją mieszkańców, mobilnością miejską, energetyką i klimatem, przedsiębiorczością, edukacją, kulturą oraz mieszkalnictwem. Program składa się z siedmiu modułów realizowanych w formie spotkań stacjonarnych (trzy - i dwudniowych) oraz online. Potwierdzeniem zdobytych podczas Akademii umiejętności będzie możliwość zdobycia Certyfikatu Miast Przyszłości PFR.

Regulamin Akademii Miast Przyszłości znajduje się tutaj.

Zgłoś udział w Akademii

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Polski Fundusz Rozwoju

 

 

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny