Pomimo niepewności i spadków w światowej gospodarce, inwestorzy chętnie inwestują w polskie startupy.

Wrocławska Infermedica, która stworzyła chatbota do wstępnej oceny zdrowia pacjenta, pozyskała ok. 38 mln zł (10,25 mln dol.) od funduszy venture capital z Niemiec, USA i Estonii, a także od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Z technologii stworzonej przez Infermedicę korzystają już firmy Allianz i PZU. Jak podaje Rzeczpospolita, firma przygląda się systemom ochrony zdrowia w Niemczech i Stanach Zjednoczonych i planuje ekspansję na te rynki. Pandemia zwiększa presję na rozmaite rozwiązania technologiczne w zakresie zdrowia. W 2020 r. zastrzyk finansowania pozyskał też działający w technologii  blockchain Billon, który pozyskał kontrakt na stworzenie brytyjskiego systemu przechowywania certyfikatów zdrowia. 9,3 mln zł finansowania pozyskało też polskie StethoMe, producent „domowego stetoskopu”, który umożliwia zdalne badania płuc w warunkach domowych wspierane analizą sztucznej inteligencji.

Nad jesiennymi projektami match-makingowymi dla startupów i inwestorów pracuje też obecnie AHK Polska. Do udziału w Startup-Woche Düsseldorf 2020, już 11.09, tym razem w formule online, zapraszamy polskie startupy z obszarów: rozwiązań dla przemysłu 4.0, technologii dla smart cities oraz circular economy, które chciałyby zaprezentować się niemieckim inwestorom. Na początku października zaplanowany jest przyjazd do Warszawy grupy startupów z Niemiec, z terenu Nadrenii Północnej-Westfalii. Rozmowy z potencjalnymi klientami z Polski odbędą się w warszawskim The Heart. W dniach 25-28.10 odbędzie się z kolei Digital Start.up! Germany Tour 2020, w ramach którego, w tym roku także w formule online, polskie startupy będą mogły zaprezentować się klientom i inwestorom z Niemiec.
Zainteresowanych udziałem w projektach prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny