Inwestorzy mogą skorzystać z kompleksowego wsparcia w zakresie rozwiązań Przemysłu 4.0.

Hub4industry Digital Innovation Hub

Hub4industry Digital Innovation Hub - to Hub Krakowskiego Parku Technologicznego oraz firm: ASTOR i T-mobile, uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, a także ekspertów z BIM Klaster i Instytutu Kościuszki - kompleksowy punkt wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania Przemysłu 4.0. Oferta skierowana jest dla wszystkich przedsiębiorstw – szczególnie produkcyjnych – w głównej mierze z województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 

Digital Innovation Hub (DIH) KPT to pierwsza w Polsce inicjatywa, która tak kompleksowo podejmuje temat transformacji cyfrowej przedsiębiorstw – nie tylko w obszarze twardych kompetencji i konkretnych narzędzi, ale także zarządzania zmianą (change management) czy zrównoważonego wykorzystywania zasobów. Realizowana przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, ma na celu edukację, wsparcie i dostarczenie narzędzi, które przygotują firmy na wdrożenie najnowszych rozwiązań przemysłu 4.0.

Zakres wsparcia KPT dla firm obejmuje m.in.:
- scanning (analiza potencjału firmy) i benchmarking przeprowadzony przez ekspertów
- darmowe szkolenia i warsztaty
- wizyty studyjne w wiodących przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych
- strategia wdrożeniowa
- mentoring i doradztwo od etapu koncepcji aż do wdrożenia

Więcej szczegółów na stronie Krakowskiego Parku Technologicznego
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KPT ScaleUp

KPTScaleUP jest największym i najlepiej rozpoznawalnym w Polsce akceleratorem dla Przemysłu 4.0, gwarantującym start-upom współpracę z renomowanymi polskimi firmami przemysłowymi, działającymi na globalną skalę oraz oferującym najwszechstronniejsze wsparcie w postaci konsultingu oraz mentoringu.

Formy wsparcia:

- pakiet wsparcia: do 200 000 złotych w gotówce oraz warty 50 000 zł pakiet konsultingu, wyjazdu studyjnego, warsztatów i indywidualnego mentoringu z najbardziej rozchwytywanymi biznesowymi doradcami. Grant przekazany w ramach programu akceleracyjnego KPT ScaleUP można wykorzystać na:
- wynagrodzenia pracowników
- zakup usług innych niż usługi doradcze
- zakup środków trwałych
- zakup wartości niematerialnych i prawnych

Partnerami technologicznymi (czyli odbiorcami technologii) są tak cenione przemysłowe firmy jak Grupa TAURON, Grupa Azoty, Lafarge Polska oraz ASTOR. To bezpośrednio z nimi pracują nad własnymi rozwiązaniami dla Industry 4.0 wszystkie start-upy, które wejdą do akceleratora.

Oceną wniosków zajmuje się sztab ekspertów, w tym także przedstawiciele odbiorców technologii. Dostają oni aplikacje, które zostały złożone w terminie oraz przeszły ocenę formalną. To specjaliści decydują, czy dane zgłoszenie przechodzi dalej.

Więcej szczegółów na stronie Krakowskiego Parku Technologicznego
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pobierz przewodnik KPT ScaleUp

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny