Nagrody KPT trafiły do inwestorów, którzy w ubiegłym roku otrzymali ulgi podatkowe w ramach programu Polska Strefa Inwestycji.

Podczas uroczystości zorganizowanej w Showroomie Fabryki Przyszłości w firmie ASTOR Robotics Center 21.06.2022 r. zarząd KPT wręczył 5 statuetek:

  • Royal Canin Polska sp. z o.o. oraz MAN Trucks - Największa inwestycja
  • Almus sp. z o.o. - Pionier w gminie
  • Grupa Kęty S.A. - Odważny przedsiębiorca
  • Gmina Szczurowa - Najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne

Firmy Royal Canin Polska sp. z o.o. oraz MAN Trucks sp. z o.o. zainwestują w Niepołomicach odpowiednio 100 mln oraz 95 mln euro w rozwój i rozbudowę swoich zakładów.

Firma Almus, producent papierów higienicznych i przemysłowych zainwestuje 90 mln złotych w gminie Słomniki. To pierwsza, duża inwestycja w ramach PSI w dwóch gminach równocześnie: Słomniki i Radziemice.

Grupa Kęty zainwestuje 220 mln w rozwój zakładu w powiecie oświęcimskim. Inwestycja stanowi zwieńczenie wieloletniego procesu polegającego na współpracy z mieszkańcami oraz gminą Kęty, która brała udział w skupowaniu nieruchomości przeznaczonych pod rozbudowę zakładu.

W tym roku statuetkę za najlepiej przygotowane tereny inwestycyjne odebrał wójt Gminy Szczurowa. Władze gminy stworzyły bardzo dobre warunki dla rozwoju inwestycji, przeznaczając środki własne i unijne w powstanie Strefy Aktywności Gospodarczej.

"Z całą pewnością można stwierdzić, że gmina Szczurowa stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, wyróżniając się tym samym na mapie powiatu brzeskiego, subregionu tarnowskiego oraz Małopolski. O nowych inwestycjach w Szczurowej jeszcze sporo usłyszymy." - mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w KPT.

Wydarzenie odbyło się 21 czerwca, w Dniu Przedsiębiorcy obchodzonym w Polsce od 2016 roku.

W ubiegłym roku KPT wydał 68 decyzji o przyznaniu wsparcia, a firmy zadeklarowały realizacje inwestycji o wartości 2 559 124 298,36 zł i utworzenie 1127 nowych miejsc pracy.

Źródło: KPT

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny