Interesują Cię kwestie dotyczące aktualnej sytuacji na rynku biurowym i trendy na rynku pracy? Chcesz porównać atrakcyjność inwestycyjną największych polskich miast? Właśnie zostały opublikowane raporty Siła Miast, które w pigułce pokazują kluczowe dane na temat atrakcyjności inwestycyjnej wybranych miast, w tym Krakowa.

Kraków na tle głównych miast regionalnych

Kraków jako największy biurowy rynek regionalny jest atrakcyjnym wyborem dla inwestorów i najemców. Przemawia za tym szeroki wybór powierzchni biurowej w istniejących projektach jak i inwestycjach w budowie oraz najwyższy wolumen transakcji najmu spośród sześciu największych miast regionalnych. Przewidywana wysoka nowa podaż w 2022 roku może przyciągnąć firmy do tej pory nieobecne na krakowskim rynku oraz zachęcić dotychczasowych najemców do pozostania w Krakowie.

W raporcie znajdziesz informacje na temat:

  • atrakcyjności miasta dla inwestorów (fakty i liczby, zachęty inwestycyjne, inicjatywy miasta skierowane na podniesienie jakości życia w mieście)
  • rynku biurowego (podaż i popyt, główne obszary koncentracji, warunki najmu, wybrane projekty w budowie, obszary koncentracji przestrzeni biurowej)
  • trendy na rynku pracy (obszar FR&A - specjaliści i managerowie, obszar customer service, obszar podatków i raportowania)

Cały raport na temat atrakcyjności inwestycyjnej miasta Krakowa znajdziesz tutaj.

Raporty Siła Miast

Publikacje przygotowywane cyklicznie przez firmę Knight Frank we współpracy z instytucjami odpowiedzialnymi za współpracę z inwestorami międzynarodowymi w poszczególnych miastach oraz firmą doradczą Michael Page zawierają najważniejsze informacje związane z atrakcyjnością inwestycyjną poszczególnych miast. Jest to materiał mogący posłużyć do wstępnej analizy firmom, które rozważają ekspansję na nowe rynki, a tym samym biorą pod uwagę różne lokalizacje do prowadzenia swojego biznesu.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi raportami dla siedmiu polskich miast (Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Śląsk, Trójmiasto, Wrocław), które dostępne są na stronie.

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny