O tym, jak wspierać rozwój biznesu w Małopolsce, jak przyciągnąć inwestorów i stworzyć odpowiednie warunki funkcjonowania przedsiębiorstw rozmawiali uczestnicy spotkania w Centrum Business in Małopolska, wśród nich marszałek Witold Kozłowski.

    
Małopolska to dla przedsiębiorców region wielkich możliwości. Co najważniejsze, wiemy jak w praktyce wspierać rozwój firm. To nie tylko ogromne środki finansowe, między innymi z regionalnego programu operacyjnego, ale też instytucje nastawione na pomoc i obsługę biznesu
 
- podkreśla marszałek Witold Kozłowski.
 
 
Jedną z instytucji nastawionych na pomoc przedsiębiorcom jest Centrum Business in Małopolska. CeBiM oferuje kompleksową obsługę firm i inwestorów, w tym wspiera eksport, organizuje misje gospodarcze i spotkania biznesowe. Ponadto prowadzi regionalną bazę ofert inwestycyjnych, a także doradza w dziedzinie instrumentów wsparcia inwestycji.
 
Wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w regionie, budowa wizerunku polskich firm za granicą, czy promocja małopolskiego biznesu – to tylko kilka przykładów działań prowadzonych przez Centrum Bussiness in Małopolska. To wyjątkowa w skali Polski inicjatywa, która od lat skutecznie pomaga w obsłudze inwestorów i eksporterów, ale również dba o promocję gospodarczą naszego regionu
 
- dodaje marszałek Witold Kozłowski.
 
Centrum Bussiness in Małopolska to wspólna inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Krakowskiego Parku Technologicznego Sp. z o.o.
 
 
CeBiM to wyspecjalizowane biuro obsługi inwestora i eksportera, które powstało, by pomóc zagranicznym firmom zainteresowanym inwestycjami w Małopolsce i wspierać lokalne przedsiębiorstwa oraz ich potencjał eksportowy. Firmy, które chcą działać w Małopolsce, mogą liczyć na wszechstronną pomoc Centrum Business in Małopolska.
 
Centrum oferuje usługi doradcze, informacje o gruntach pod inwestycje i o funkcjonowaniu specjalnych stref ekonomicznych, a także pomoc przedsiębiorcom w zakresie eksportu. CeBiM prowadzi również działania w obszarze promocji towarów i usług na zagranicznych rynkach, na przykład w formie udziału w targach i misjach gospodarczych.
 
Źródło
 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny