Pierwsi pracownicy krakowskiego centrum technologicznego ALDI Nord rozpoczęli pracę w na początku października. Dzięki inwestycji firma kontynuuje transformację i digitalizację. Docelowo sieć planuje stworzenie w Krakowie do połowy 2022 r. zespołu składającego się z ok. 250 specjalistów IT.

 – Digitalizacja stanowi najwyższy priorytet dla ALDI Nord. Cieszymy się, że dzięki centrum technologicznemu w Krakowie będziemy mogli znacząco wzmocnić naszą organizację technologiczną. Centrum jest ważnym krokiem na drodze do wprowadzenia naszej głównej działalności na kolejny poziom rozwoju cyfrowego i wspierania innowacji – powiedział Sinanudin Omerhodzic, Chief Technology Officer w ALDI Einkauf SE & Co. oHG.

Nowe centrum stawia na współpracę wewnętrznych i zewnętrznych specjalistów IT oraz pracuje nad projektami i rozwiązaniami IT dla ALDI Nord. Dzięki temu firma przeciera nowe szlaki, aby optymalnie wspierać i aktywnie prowadzić proces transformacji.

– Cieszymy się, że ALDI Nord wybrało Kraków. Ten krok po raz kolejny pokazuje, że Polska oferuje nowe możliwości na rynku IT, a także jest atrakcyjnym rynkiem dla dyskontowego handlu detalicznego - powiedział Sinanudin Omerhodzic, Chief Technology Officerw ALDI Einkauf SE & Co. oHG.

Docelowo sieć planuje stworzenie w Krakowie do połowy 2022 r. zespołu składającego się z ok. 250 specjalistów IT. Równocześnie ALDI Nord konsekwentnie rozbudowuje Organizację Technologiczną w Essen.

Źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny