Tym razem decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji otrzymały GÓR-STAL sp. z o.o. oraz B&W, mikro firma z Andrychowa. GÓR-STAL sp. z o.o. już dwukrotnie skorzystał z ulgi podatkowej w celu rozwoju swojego biznesu.

GÓR-STAL istnieje od 2003 roku i jest producentem płyt warstwowych (twardych) oraz izolacyjnych (miękkich). Produkty GÓR-STAL-u są wykorzystywane w budownictwie m.in. budynków mieszkalnych, hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, budynków administracyjnych, mroźni oraz chłodni.
Inwestycja będzie zrealizowana w Gorlicach, a planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 20 125 000,00 zł.
 
B&W spółka z ograniczoną odpowiedzialnością planuje zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa. B&W z siedzibą w Andrychowie jest producentem drewnianych nadstawek paletowych oraz indywidualnych rozwiązań pakujących.
W ramach inwestycji zaplanowano zakup i montaż środków trwałych oraz stosownego oprzyrządowania, które w połączeniu z istniejącą infrastrukturą przyczynią się do dalszego wdrażania innowacyjnych technologii w Spółce. Firma zainwestuje 1 442 300,00 zł.
 
W 2021 roku Krakowski Park Technologiczny wydał 28 decyzji o wsparciu. Firmy zadeklarowały 1.233.041.455,00 zł nakładów inwestycyjnych oraz utworzenie 767 miejsc pracy.
 
źródło

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny