Bogate zaplecze naukowe, światowa renoma polskich programistów oraz znakomita lokalizacja Krakowa w sercu Unii Europejskiej, a także szybki rozwój firmy Apptio stały się impulsem do otwarcia pierwszego europejskiego centrum rozwoju innowacji Apptio właśnie w naszym mieście.

W najbliższych miesiącach firma Apptio planuje zatrudnienie dziesiątek specjalistów z zakresu wytwarzania oprogramowania oraz utrzymania sieci.Nie zabraknie też ról czysto biznesowych czyli tych związanych z zarządzaniem produktem oraz HR.

Apptio to założona w 2006 roku, w Bellevue, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, firma z branży IT, zatrudniająca obecnie ponad 1300 osób na całym świecie. Produkty Apptio umożliwiają liderom osiąganie optymalnych wyników finansowych w ich organizacjach. Ponad 60 procent przedsiębiorstw z listy Fortune 100 zaufało Apptio w zakresie zarządzania wydatkami całego portfolio IT. Apptio automatycznie pozyskuje i porządkuje ogromne ilości danych operacyjnych i wydatków związanych z technologią oraz umożliwia użytkownikom z różnych działów wspólne, efektywne i pewne raportowanie, analizowanie, planowanie i zarządzanie inwestycjami IT.

Więcej informacji na temat nowej inwestycji można znaleźć pod adresem: https://www.apptio.com/blog/apptio-poland-launch-product-innovation-center/

źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny