Celem konkursu jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją - partnerskich i przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności - którym towarzyszy ekonomiczna skuteczność w realizacji strategii inwestycyjnej.

Trwa nabór do kolejnej edycji konkursu Inwestor bez granic – dorocznego przedsięwzięcia portalu gospodarczego WNP.PL i magazynu Nowy Przemysł. 

Zwycięskie firmy odbiorą nagrody w trakcie XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach we wrześniu 2021 roku.

ZGŁOŚ SIĘ

Laureatami konkursu jak co roku będą firmy z zagranicznym kapitałem inwestujące w Polsce oraz polskie firmy inwestujące za granicą.

Tradycyjnie propozycje kandydatur mogą nadsyłać do naszej redakcji zarówno firmy zainteresowane udziałem, jak i podmioty z nimi współpracujące.

Zgłoszenie do konkursu wraz z uzasadnieniem odnoszącym się do kryteriów wyboru (opisanych w regulaminie) należy przesłać do 30 czerwca 2021 r. na adres mailowy sekretarza redakcji WNP.PL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie ma charakter otwarty, zrezygnowano z formularza zgłoszeniowego lub ankiety. Prosimy jednak o zwięzłość.

Przypomnijmy, że w ostatniej edycji konkursu w 2020 r. tytuły otrzymały firmy: Adamed, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, CanPack, DocPlanner, Mercator Medical, Mercedes-Benz Manufacturing Poland, PKN Orlen, Selena, Servier oraz Unilever.

Nasi na świecie, zagraniczni u nas

Tytuł „Inwestor bez granic” przyznawany jest od 2017 roku w dwóch kategoriach.

Inwestorzy zagraniczni w Polsce to firmy, których przedsięwzięcia i aktywność biznesowa została zweryfikowana w praktyce. Realizują inwestycje o zauważalnej skali, ale – co jeszcze ważniejsze – dające rozwojowy impuls dla całej polskiej gospodarki, wnoszące nową wartość i budujące sieć kooperacji.

Polscy inwestorzy – w tym podzbiorze laureatów gronie znajdują się firmy z polskim kapitałem decydujące się na odważne, skuteczne strategie ekspansji zagranicznej. Oceniany jest ich wpływ na potencjał polskiego eksportu, ale przede wszystkim to, jak skutecznie budują markę Polski w świecie, czy otwierają drzwi na nowe rynki przed innymi polskimi firmami – poszerzając horyzonty polskiej gospodarki.

Kryteria wyboru - skala, rzetelność, marka

Wśród kryteriów, które jury bierze pod uwagę oceniając nominowanych warto wymienić:

- skalę inwestycji i jej wpływ na potencjał polskiej gospodarki i wolumen polskiego eksportu;

– innowacyjny charakter stosowanych technologii i wytwarzanych produktów. Transfer technologii i know-how towarzyszących inwestycji;

– skuteczność strategii inwestycyjnej. Efektywność nakładów. Wysokie wskaźniki ekonomiczne i finansowe potwierdzające trafność decyzji o inwestycji;

 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!

Agnieszka Kołodziej
Koordynatorka konkursu Inwestor Bez Granic 2021
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny