Brytyjska firma Harvey Nash Technology otwiera w Krakowie centrum technologiczne specjalizujące się w robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Do tej pory firma miała takie centra jedynie w Wietnamie. Inwestycję w Polsce wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

NashTech wchodzi w skład Harvey Nash Group. Firma specjalizuje się w dziedzinie nowoczesnych technologii i dostarcza zaawansowane rozwiązania biznesowe dla firm.

Harvey Nash Group jest globalnym dostawcą profesjonalnych usług technologicznych w trzech kluczowych obszarach: rekrutacje technologiczne, rozwiązania technologiczne oraz executive search. Firma Harvey Nash Technology, polska spółka z Grupy Harvey Nash specjalizująca się w rekrutacji oraz kontraktingu IT, jest obecna na rynku od 2013 roku. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać NashTech w tworzeniu centrum dostarczania usług w Krakowie. Mamy pewność, że jego powstanie przyniesie istotne korzyści zarówno obecnym, jak i przyszłym klientom firmy - mówi Damian Uzarek, Dyrektor polskiego oddziału Harvey Nash.

NashTech, posiadający siedem biur na świecie, dysponuje dwoma centrami usług biznesowych znajdującymi się w Wietnamie. Polska będzie trzecią lokalizacją.

Jednym z zauważalnych w ostatnich miesiącach trendów jest tzw. nearshoring procesów biznesowych. Firmy rezygnują z outsourcingu tych najbardziej zaawansowanych i kluczowych dla stabilności biznesu funkcji do krajów azjatyckich, na rzecz lokowania ich w stabilniejszych regionach. W coraz większym stopniu Polska staje się krajem docelowym dla takich inwestycji, przyciągając inwestorów wysoko wykwalifikowanymi pracownikami, ich kreatywnością i efektywnością. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w ulokowaniu inwestycji NashTech w Polsce - mówi Jan Kamoji-Czapiński, Dyrektor Centrum Inwestycji PAIH.

Innowacyjność w cenie

Oddział w Krakowie skupi się na robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych klientów firmy. Docelowo, centrum w Małopolsce zatrudniać ma kilkadziesiąt osób. Według NashTech, inwestycja w Polsce pozwoli im zainteresować swoimi usługami więcej europejskich klientów.

- Zweryfikowaliśmy potencjalne lokalizacje i Polska okazała się wyraźnym liderem. Kraków jest sprawdzonym miejscem na tego typu inwestycje, dysponuje wyspecjalizowaną kadrą, i co równie ważne, gwarantuje wysoką jakość życia dla naszych pracowników. Cieszymy się, że nowe centrum będzie zlokalizowane właśnie tu - mówi Phill Went, Delivery Director w NashTech.

Osoby zatrudnione w Krakowie początkowo będą pracowały zdalnie, ale w planach jest otwarcie osobnego biura. Rekrutację ma wspierać siostrzana organizacja firmy - Harvey Nash, mająca już swoją siedzibę w Polsce.

- Ta inwestycja to ważny moment dla NashTech. Nasza działalność polega na dostarczaniu klientom najlepszej jakości rozwiązań technologicznych, wspierających ich biznesy. Obecność w Polsce umożliwi firmie jeszcze skuteczniejsze działanie - przekonuje Nick Lonsdale, CEO w NashTech.

Kierunek Polska

Projekty informatyczne NashTech realizowane są na całym świecie. Dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, po Wietnamie kolejnym strategicznych ośrodkiem firmy będzie Polska. Nowe centrum technologiczne jest dowodem na to, że koronawirus nie zatrzymał inwestycji, a zjawisko nearshoringu nawet najbardziej zaawansowanych procesów biznesowych staje się globalnym trendem. Inwestorzy potencjał widzą właśnie w Polsce.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Pierwszym punktem kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.

Źródło

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny