Rozwój zakładu i nowa oferta – Vitroform inwestuje dzięki decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Vitroform to rodzinna firma założona w 1997 roku specjalizująca się w gięciu szkła. Lata doświadczeń, wyspecjalizowana kadra oraz park maszynowy plasują tę firmę na pozycji lidera w produkcji najbardziej wymagających projektów z użyciem szkła giętego. Od roku 2019 przedsiębiorstwo mocno inwestuje w dział badań i rozwoju, który opracował projekt inteligentnego szkła spełniającego wiele funkcji sterowanych za pomocą wspólnego systemu zarządzania.

W związku z aktualnymi trendami, związanymi ze zwiększającymi się gabarytami szkła używanego w budownictwie i przemyśle, firma Vitroform podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej dotychczasowej oferty o szkło w wymiarze „Jumbo” (3,2 x 6m). W ramach nowej inwestycji zostanie rozbudowana dotychczasowa hala w miejscowości Cichawa, gdzie znajduje się siedziba firmy oraz będą zakupione konieczne urządzenia do obróbki szkła wielkoformatowego. 

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 16 510 142,00 zł.

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku 16 decyzji, łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to 650 000 000 złotych. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 448 nowych miejsc pracy. W gminie Gdów to druga inwestycja w tym roku, poprzednią decyzję otrzymała firma SAZ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny