Już 2 czerwca 2022 r. zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, który chcą rozwijać działalność eksportową na spotkanie dotyczące zamówień publicznych organizacji międzynarodowych. Będzie to świetna okazja do zdobycia wiedzy, która może wpłynąć na rozwój Twojej firmy!

Tematyka spotkania
 
Wystąpienia ekspertów przybliżą tematykę zamówień publicznych organizacji międzynarodowych, w tym:
  • Organizacji Narodów Zjednoczonych, 
  • Grupę Banku Światowego, 
  • NATO i armii amerykańskiej. 
Uczestnicy poznają zakres działania wybranych instytucji, zasady udzielania przez nie zamówień i narzędzia służące do ich obsługi (platformy zakupowe). Nie zabraknie też praktycznych wskazówek:
  • jak wyszukiwać interesujące nas postępowania,
  • jak przygotować ofertę i jak wygląda proces ubiegania się o zamówienie,
  • jak zwiększyć swoje szanse na rynku zamówień,
  • jakie korzyści przedsiębiorcy daje udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia prowadzonych przez organizacje międzynarodowe.
W programie zaplanowano także udział przedstawiciela Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na temat wsparcia w procesie internacjonalizacji działalności oraz przedstawiciela Banku Gospodarstwa Krajowego na temat oferty BGK w zakresie gwarancji oraz innych instrumentów trade finance. 
 
Dla kogo?
 
Spotkanie przeznaczone jest dla małopolskich przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwinąć swój biznes poprzez udział w zagranicznych zamówieniach publicznych. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką rozwoju działalności eksportowej. 
 
Program spotkania
 
Pełny program spotkania dostępny jest tutaj.
 
Zakładamy, że dzięki temu wydarzeniu małopolskie firmy dostrzegą możliwości jakie niesie za sobą udział w postępowaniach realizowanych przez organizacje międzynarodowe pod kątem rozwoju swojego biznesu i zdobycia nowych, wiarygodnych rynków zbytu.
 
Jak wziąć udział?
 
Spotkanie odbędzie się 2 czerwca 2022 r. w godzinach 10:00-14:30, w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego (Kraków, ul. Podole 60). 
 
Wydarzenie jest bezpłatne. Warunkiem udziału jest wcześniejsza rejestracja przez formularz dostępny na stronie.
 
Prelegenci
 

Wojciech Nowicki

Centrum Obsługi Przedsiębiorstw, Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Posiada kilkunastoletnią praktykę zawodową w konsultingu biznesowym, zarządzaniu projektami oraz informacjami. Pracował dla międzynarodowych korporacji, agencji PR oraz jako dziennikarz, obecnie podejmuje wyzwania na polu dyplomacji handlowej. W PAIH odpowiedzialny przede wszystkim za wsparcie sektora dóbr luksusowych, rekreacji oraz producentów tekstyliów. Absolwent Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa UW oraz Projektowania i Zarządzania Projektami Edukacyjnymi UW.
 
Paweł Sendrowski
 
radca prawny, wspólnik zarządzający
Kancelaria prawna Wielkopolska Grupa Prawnicza

 

Specjalizuje się w kilku powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.  Prowadzi kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego z ramienia Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem publikacji na temat zagranicznych zamówień publicznych, w tym zamówień w ramach systemu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Doradza i szkoli przedsiębiorców w ramach realizowanego przez kancelarię projektu „Zagraniczne zamówienia publiczne w Twojej firmie”.
Barbara Ziołkowska
 
Starszy Specjalista ds. Zamówień Publicznych
Biuro Banku Światowego na Ukrainie
Nadzoruje zamówienia i kontrakty w ramach projektów finansowanych przez Bank Światowy na Ukrainie i w Polsce o wartości ponad 3 mld USD w różnych sektorach, takich jak energetyka, woda, transport, zdrowie, koleje i rolnictwo. Przed Ukrainą pracowała przy projektach finansowanych przez Bank na Białorusi, w Mołdawii i Rumunii. Uczestniczy w pełnym cyklu przygotowania projektów od etapu koncepcji do etapu wdrożenia i oceny końcowej.  Na etapie realizacji projektu przeprowadza due diligence umów o dużej wartości na towary, roboty budowlane i usługi oraz zapewnia wsparcie wdrożeniowe agencjom wdrażającym projekty, w tym także seminaria i konferencje dla sektora prywatnego.  Ma ponad 15-letnie doświadczenie w międzynarodowych zamówieniach i zarządzaniu kontraktami w różnych krajach regionu Europy i Azji Centralnej.