Działa już w Krakowie oddział Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. 6 grudnia biuro zostało uroczyście otwarte.

Przedsiębiorcy z województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego mają od tego momentu możliwość korzystania z pomocy prawnej oraz reprezentacji swych interesów w sprawach przewidzianych w ustawie o Rzeczniku MŚP.

Pełnomocnikiem terenowym Rzecznika MŚP Oddziału w Krakowie został Grzegorz Piątkowski, pełniący jednocześnie funkcję dyrektora Wydziału Wstępnej Analizy Wniosków. Z wykształcenia prawnik i wykładowca akademicki, będzie się on m.in. zajmował weryfikacją wniosków adresowanych do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców — Adama Abramowicza, powołanego na tę funkcję przez Premiera RP na 6-Ietnią kadencję.

Instytucja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców została utworzona, aby chronić interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz poprawić jakość otoczenia prawnego, w którym działają. Jako urząd, Rzecznik MŚP jest niezależny od innych organów państwowych. Rzecznik może także występować o interpretacje przepisów oraz wyjaśnienia prawne, wnioskować o wszczęcie postępowania wyjaśniającego lub dyscyplinarnego względem urzędników na ruszających zasady ustanowione Konstytucją Biznesu. Pierwszym takim wnioskiem, złożonym przez Rzecznika, był wniosek o ukaranie naczelnika Urzędu Skarbowego w Bartoszycach za nagłośnioną przez media prowokację „z żarówką" w zakładzie mechanika spod Bartoszyc.

Dzięki utworzeniu biura terenowego w Krakowie, a w przyszłości także w Białymstoku, Gdańsku i Poznaniu, zadania powierzone Rzecznikowi MŚP będą realizowane sprawnie i skutecznie w całej Polsce.

Więcej informacji udziela:

Agnieszka Libor

nr. tel. 726 726 380

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców

ul. Wilna 46, 00-679 Warszawa

tel.: +48 22 H 37 070,fax: +48 22 12 57 080, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.rzecznikmsp.gov.pl

NIP: 7010832846, REGON: 380779546

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny