Szkolenie zorganizowane w dniu 16 września br. przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Centrum Business in Małopolska cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

https://www.gov.pl/photo/format/df8af9a3-0016-46aa-9fe9-731cceba06e5/resolution/1460x616

16 września 2021 roku w Krakowskim Parku Technologicznym odbyło się stacjonarne szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych tematyką wejścia na rynek zamówień publicznych armii amerykańskiej.

Podczas szkolenia, które przeprowadzone było przez założyciela firmy Poland-U.S Operations, p.Ronalda Farkasa oraz towarzyszące mu osoby: p.Anastasiię Vasylenko (Rekord Hale Namiotowe) i p.Jacka Choromańskiego (Miller Canfield), przedsiębiorcy mogli poznać możliwości rozwoju działalności w oparciu o dostawy towarów i usług dla rządu USA, kolejność wypełnienia i złożenia dokumentów w celu zarejestrowania się jako dostawca rządu USA czy sposób wyszukiwania przetargów. Podczas szkolenia pokazano również, na co należy zwrócić uwagę w ogłoszeniach o zamówieniach oraz jak należy przygotować odpowiednią ofertę w celu zainteresowania nią zamawiającego. Podkreślono również, że rozpiętość towarów i usług zamawianych przez armię amerykańską jest ogromna i dotyczy m.in. przyrządów biurowych, urządzeń gospodarstwa domowego, sprzętu rolniczego, sportowego, budowlanego, usług samochodowych, muzycznych, gastronomicznych i wielu innych. Szkolenie przeprowadzone było w oparciu o przewodnik powstały na zamówienie MRPiT "Zostań dostawcą wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce".

Więcej informacji na temat przeprowadzanych szkoleń przez DHM MRiT oraz międzynarodowych zamówień publicznych można znaleźć na stronie Ministerstwa "Międzynarodowe zamówienia publiczne".

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

 

 

Partnerzy

Małopolska Marr Krakowski Park Technologiczny