TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Publikacje branżowe

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/strona/publikacje-branzowe/

 

 

 

 Modern Business and R&D Services in Krakow and Małopolska

(wersja anglojęzyczna)

 

 

 

 

Labor Market and Human Resources in Krakow and Małopolska

(wersja anglojęzyczna)

 

 

 

 

ICT SECTOR IN KRAKÓW AND MAŁOPOLSKA

(wersja anglojęzyczna)

 

 

 

 

REAL ESTATE MARKET IN KRAKÓW AND MAŁOPOLSKA

(wersja anglojęzyczna)

 

 

 

 

 

 

 

wersja anglojęzyczna

Województwo Małopolskie, wraz z historyczną stolicą Polski – Krakowem, to jeden z najlepiej rozpoznawalnych regionów w Europie. Niezwykłe bogactwo środowiska naturalnego, zabytki i pamiątki przeszłości znane na całym świecie: krakowskie Stare Miasto i Kazimierz, Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, miejsce kaźni w Auschwitz przyciągają każdego roku 10-12 mln gości.
To także miejsce określane centrum akademickim i naukowym. Każdego roku na małopolskich uczelniach studiuje ok. 200 tys. młodych ludzi; prace badawcze prowadzone są w ponad 100 instytucjach badawczo-rozwojowych, w przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych. To także tutaj tradycja i nowoczesność tworzą wyjątkowe produkty rolno-spożywcze, wyroby przemysłu przetwórczego i płody rolne, znajdujące uznanie na rynkach zagranicznych…  Zapraszamy do lektury.

 


 

 

 

wersja anglojęzyczna

W Małopolsce nowoczesność oparta na najlepszych tradycjach polskiej przedsiębiorczości znajduje swoje zastosowanie m.in. w innowacyjnych technologiach dla budownictwa. To jedna z najszybciej rozwijających się branż gospodarki regionalnej. W ten sposób dorobek krakowskich uczelni inżynieryjnych znajduje bezpośrednią relację z wyzwaniami rynku, z zapotrzebowaniem na przyjazne środowisku naturalnemu, energooszczędne rozwiązania stosowane w szeroko rozumianych procesach budowlanych.

 

 

wersja anglojęzyczna

Inteligentne specjalizacje to dziedziny życia gospodarki lub nauki, które każdy z polskich regionów zidentyfikował i będzie rozwijał w perspektywie 2014-2020. Inwestowanie w precyzyjnie określone obszary, pozwala na optymalizację działań na rzecz rozwoju gospodarczego. Definicja wypracowana w ramach specjalizacji „Elektrotechnika i przemysł maszynowy” stosuje się do produkcji o największym potencjale innowacyjnym wyrobów elektronicznych, optycznych, urządzeń elektrycznych i mechanicznych, a także produkcji pojazdów, środków transportu oraz ich komponentów.
Na podstawie kodów PKD, w 2014 roku zidentyfikowano 3 227 podmiotów z branży Elektrotechnika i przemysł maszynowy. Dominujący obszar działalności małopolskich firm w obrębie tej specjalizacji to: naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń (66,8%); 45,3% podmiotów zlokalizowanych jest na terenie Krakowa.

 

 

 

wersja anglojęzyczna

 

Prace małopolskich projektantów w dziedzinie wzornictwa, mody, mebli czy innych elementów wyposażenia wnętrz, stają się wzorem dla całej branży. To jedyna w swoim rodzaju dziedzina, gdzie koncepcja „artystyczna” tak ściśle łączy się z „produkcją” i sukcesem rynkowym. Zapraszamy do podróży po tym, co unikatowe i oryginalne, a jednocześnie powszechnie dostępne i bliskie, zmieniające nasze otoczenie na miejsce trochę piękniejsze.

 

 

wersja anglojęzyczna

Małopolska posiada historyczne tradycje w projektowaniu i wykonaniu elementów architektury wnętrz, wyposażenia powierzchni mieszkalnych, biurowych i handlowych, w produkcji mebli i elementów wykończeniowych stosowanych w budownictwie. Na obszarze Małopolski i Krakowa krzyżowały się wpływy kultury zachodniej (okres włoskiego renesansu i baroku, monarchii austro-węgierskiej), wpływy kultury ludowej (tradycje góralskie, galicyjskie) oraz oryginalne wzory będące dziełem artystów krakowskich szkół plastycznych i znakomitych małopolskich rzemieślników: stolarzy, kowali, cieśli i dekoratorów. Już w roku 1901 powstało w Krakowie Towarzystwo Polska Sztuka Stosowana, które postawiło sobie za cel popularyzację zasad odrodzenia rzemiosła oraz wspieranie rodzimej wytwórczości. Od lat 90 XX wieku obserwujemy dynamiczny rozwój wszystkich branż związanych z szeroko rozumianym meblarstwem, stolarką, wyposażeniem i nowoczesnymi technologiami stosowanymi w architekturze wnętrz. Małopolska i Kraków to wyjątkowe miejsce by zapoznać się z najlepszymi dokonaniami polskich twórców i producentów – opartych jednocześnie na tradycji i na innowacyjności.

 


 

wersja anglojęzyczna

 

Przykłady udanych krakowskich startupów można mnożyć. Fenomenalny sukces osiągnął Estimote, produkujący designerskie czujniki, tzw. beacony, idealne do przestrzeni komercyjnych, gdyż mogą podpowiadać klientowi na ekranie smartfona, jakie są dziś promocje, i nawigować go przez sklep. Jakub Krzych i Łukasz Kostka stworzyli beacon (zwany również mote) - małe, bezprzewodowe urządzenie, które emituje sygnały radiowe do innych smart urządzeń. Gdy podniesiemy z półki produkt i będziemy się mu przyglądać, na naszym smartfonie wyświetlą się informacje, które mogą przekonać nas do zakupu. System, który może radykalnie zmienić zasady funkcjonowania handlu detalicznego, zapewnił Estimote tytuł najlepszego hardware'owego startupu podczas konkursuTechCrunch Disrupt, który odbył się we wrześniu 2013 r. w San Francisco. Ta największa w USA konferencja technologiczna przyciąga co roku młode, innowacyjne firmy z całego świata oraz zasobnych inwestorów, stawiających na nowe technologie. Sukces krakowskiego Estimote jest tym większy, że w kalifornijskim konkursie uczestniczyło 5 tys. projektów, głównie amerykańskich. Estimote otrzymał ponad 3 mln USD dofinansowania i aktualnie ma dwa biura: w Krakowie i Dolinie Krzemowej (wiele polskich startupów tak robi).

 

wersja anglojęzyczna

 

„Health and Wellness tourism in Poland ” szacuje , że na przestrzeni lat 2006 – 2011 wartość rynku usług w dziedzinie turystyki zdrowotnej (bez turystyki wellness i uzdrowiskowej) wzrosła o ponad 75%, z 2,31 mld zł do 4,04 mld zł, by w roku 2016 osiągnąć szacunkową wartość ok. 7 mld złotych. Turyści zagraniczni częściej odwiedzają Polskę ze względu na wysoką jakość usług takich jak: chirurgia estetyczna, leczenie stomatologiczne oraz rehabilitacja po wcześniejszych zabiegach medycznych i po wypadkach. Wysoka jakość usług zapewniana w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie idzie w parze z atrakcyjnymi cenami, które są znacznie niższe niż w krajach zacjodniej Europy. Małopolska posiada wszelkie zalety regionu, w którym oferta usług w zakresie pielęgnacji urody, ochrony zdrowia czy uprawiania zdrowego wypoczynku staje się jednym z najważniejszych „produktów regionalnych”. Ten typ dbania o świetną kondycję, znakomity wygląd i dobre samopoczucie zdobywa coraz większą grupę klientów z terenu Polski, Europy i świata. Propozycje usług w dziedzinie wellness oraz znakomite produkty kosmetyczne z Małopolski są wizytówką regionu; bogatego w zasoby naturalne, świetna infrastrukturę i oryginalne produkty dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.