TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Wydarzenia planowane

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/strona/Wydarzenia/

 

W ramach realizacji projektu "Power up your Business in Małopolska" przewidzieliśmy organizację misji przyjazdowych oraz wyjazdowych, a także przede wszystkim udział w wydarzeniach targowych. Zachęcamy do kontaktu przedsiębiorców oraz firmy zainteresowane udziałem w planowanych wydarzeniach. Terminy, o ile nie wskazano dokładnych dat, należy traktować orientacyjnie.

W poniższych wydarzeniach CeBiM będzie posiadał własną powierzchnię wystawienniczą! Zachęcamy do przesyłania materiałów, także elektronicznych, dzięki którym będziemy mogli promować małopolską przedsiębiorczość. Zapraszamy także do udziału w Targach i Wystawach - prosimy o kontakt z CeBiM.
Osoba do kontaktu: Pan Mateusz Matusik, mateusz.matusik@marr.pl, +48 12 620 91 43.

TARGI I WYSTAWY

iFood - Mashhad/ Iran, 24-27 sierpnia 2017

W związku ze zniesieniem międzynarodowych sankcji od 1 stycznia 2016 r. Iran otwiera swoje rynki dla importerów. Uwzględniając wielkość kraju, (ponad 77 mln. mieszkańców) i fakt, że importuje 85% żywności stanie się on największym wyzwaniem dla eksportu polskich towarów. Meszhed to drugie co do wielkości miasto tego kraju (2,8 mln.). Władze centralne RP zapowiedziały uruchomienie programu wsparcia Go Iran.  Pow. 65 000 m kw., w 2016 roku szacuje się: ok. 200 wystawców oraz 20 000 odwiedzających (również z Afganistanu, Turkmenistanu, Tadżykistanu). Doskonała okazja do zaprezentowania małopolskiej oferty gospodarczej. Strona: www.ifoodexpo.com

Do dyspozycji przestrzeń wystawiennicza, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów biznesowych i profesjonalna organizacja spotkań z potencjalnymi kontrahentami, pomoc tłumacza oraz porady w kwestii logistyki transportowej i noclegowej. To wszystko oferuje Centrum Business in Małopolska organizując promocję potencjału gospodarczego regionu na międzynarodowych targach iFood w Iranie.

Centrum Business in Małopolska już po raz trzeci zaprasza małopolskie firmy do wspólnej promocji gospodarczej. Tym razem, po udanych przedsięwzięciach w Kazachstanie i Niemczech,  CeBiM zaprasza do Meszhedu w Iranie na międzynarodowe targi iFood branży rolno-spożywczej, przetwórczej oraz energetycznej. Targi potrwają od 24 do 27 sierpnia 2017 roku, zaś 29 sierpnia, przy wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego w Teheranie planujemy zorganizować osobne spotkanie biznesowe pomiędzy małopolskimi a irańskimi firmami.

Centrum Business in Małopolska dysponuje na targach specjalnie przygotowanym, 30 m. kw. stoiskiem,  gdzie oprócz promocji małopolskiego potencjału gospodarczego,  chcemy zaprezentować konkretne oferty usług i produktów z naszego regionu.

Aby zapewnić Państwu jak najlepszy poziom obsługi i dotarcia do irańskich partnerów biznesowych prosimy o wypełnienie poniższej ankiety i przesłanie jej (mailem) do Pani Katarzyny Matogi: katarzyna.matoga@marr.pl

ANKIETA

Zapraszamy Państwa do osobistego udziału w przygotowanej przez nas imprezie. Oferujemy przestrzeń do promocji,  wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych i profesjonalną organizację spotkań biznesowych na przestrzeni stoiska CeBiM, aby ułatwić komunikację otrzymacie Państwo wsparcie tłumacza. Każdy z małopolskich wystawców otrzyma bezpłatne bilety wstępu na targi. Niezależnie od tego, czy będą Państwo uczestniczyć z nami na targach, zachęcamy do przekazania CeBiM materiałów promocyjnych Państwa firm. Pokażemy je na stoisku, zarówno w formie papierowej, jak i multimedialnej. Na materiały (ulotki, broszury, katalogi, gadżety itp.) czekamy do 11 sierpnia. Prosimy o dostarczenie ich do naszego biura (ul. Podole 60, p. 323, 30-394 Kraków). Jeśli chcą Państwo zaprezentować swoją firmę w formie prezentacji multimedialnej wyświetlanej na ekranie LCD, również do 11 sierpnia prosimy o dostarczenie 3 slajdów w formacie PowerPoint na adres e-mail: katarzyna.matoga@marr.pl lub agnieszka.grabowska.praktyka@marr.pl Zachęcamy do przygotowania materiałów w języku perskim lub/i angielskim. Doradzimy Państwu także w kwestiach logistyki (transport, noclegi itd.).

Małopolska po raz pierwszy i jako jedyny polski region zaprezentuje się w Iranie, który po zniesieniu międzynarodowych sankcji, w styczniu 2016 roku, intensywnie otwiera się na kontakty handlowe z resztą świata. Uwzględniając wielkość kraju (ponad 77 mln. mieszkańców) i fakt, że importuje 85% żywności, Iran staje się największym wyzwaniem dla eksportu polskich towarów. Meszhed, w którym odbędą się targi, to drugie co do wielkości miasto tego kraju (2,8 mln. mieszkańców). W ubiegłym roku, iFood zgromadziły ponad 200 wystawców i blisko 20 tysięcy zwiedzających.

Astana EXPO/Kazachstan, 10 VI-10 IX 2017

Oficjalna prezentacja oferty Astany do organizacji EXPO 2017 r odbyła się podczas 151-go  Walnego Zgromadzenia IEB (International Exhibitions Bureau - organizator wystaw EXPO po świecie) w Paryżu. Szacowana ilość uczestniczących krajów ponad 100 (do października 2015 49 krajów i 11 organizacji potwierdziły oficjalnie swój udział), odwiedzających - 5 mln.  Tematem wystawy jest "Energia Przyszłości" i jest dedykowana do alternatywnych źródeł energii i "zielonych". 25 ha przeznaczono pod budowę pawilonów narodowych, w kwietniu 2014 zaczęto już zabudowanie terenów wystawowych. Centralne władze RP potwierdziły wystąpienie narodowe. Astana czeka na małopolskich przedsiębiorców!

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza przedsiębiorców z Małopolski, przedstawicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, do udziału w misji gospodarczej do Astany (Kazachstan), organizowanej w związku z Międzynarodową Wystawą Astana EXPO 2017. Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. W  tym roku po raz pierwszy EXPO odbywa się w Azji Centralnej – w Astanie.  Stolica Kazachstanu aż do końca września będzie główną areną prezentacji innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii oraz spotkań biznesowych w tej części świata.

Obecność Polski na tegorocznej wystawie EXPO 2017 w Astanie będzie okazją do rozwoju współpracy gospodarczej. Kazachstan jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski w Azji Centralnej i czwartym co do ważności partnerem z całego obszaru Wspólnoty Niepodległych Państw, po Rosji, Ukrainie i Białorusi. Wg danych rządowych eksportem towarów do Kazachstanu zajmuje się obecnie ponad 1400 polskich firm, a importem kazachskich do Polski – co najmniej 100.

Co więcej, państwo ze stolicą w Astanie, jawi się inwestorom jako obiecujący – obszerny, rosnący i chłonny rynek, zainteresowany technologiami europejskimi, gdzie produkty z Europy cieszą się zasłużoną renomą. Trzeba zaznaczyć, że Polacy z początkiem roku zyskali prawo bezwizowego wyjazdu do Kazachstanu. Oba kraje zbliży jeszcze bardziej bezpośrednie połączenie lotnicze na trasie Warszawa – Astana, co znaczne ułatwi prowadzenie biznesu polskim przedsiębiorcom. Do udziału w organizowanej misji gospodarczej zapraszamy wszystkich zainteresowanych, pragnących nawiązać nowe, bądź umocnić istniejące kontakty z partnerami z Kazachstanu.

Termin misji gospodarczej: 05 września – 08 września 2017 r.
W ramach misji oferujemy:
- bezpłatne wejściówki na Astana Expo 2017,
- uczestnictwo w Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym, w  ramach którego zorganizowane zostaną panele dyskusyjne oraz sesje spotkań B2B dla firm polskich i kazachstańskich (6 września 2017r.):
* agenda wydarzenia: https://expo.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/forum/program-forum
* formularz zgłoszeniowy: https://expo.gov.pl/dla-przedsiebiorcow/forum/formularz-zgloszeniowy,
- udział w Dniu Narodowym Polski, wydarzeniu wieńczącym polski udział na Astana EXPO 2017 (7 września 2017 r.)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Astana EXPO 2017 jako wydarzenie o charakterze międzynarodowym, stanowi doskonałą okazję do nawiązania współpracy handlowej z partnerami kazachstańskimi, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym jednym z najbardziej chłonnych i perspektywicznych rynków świata.

Osoba do kontaktu w sprawach związanych z misją do Kazachstanu: Mateusz Matusik,  email: mateusz.matusik@marr.pl, tel.: 12 620 91 430.

Mobile World Congress, Barcelona/Hiszpania, luty/marzec 2018

Są to największe targi mobilnych technologii na świecie. W 2016 roku przyciągnęły rekordową liczbę zwiedzających w 11-letniej historii wydarzenia. W pierwszych dniach marca przez teren imprezy przewinęło się ponad 101 tysięcy osób z 204 krajów. W dziewięciu ogromnych halach wystawienniczych oraz w ich otoczeniu swoją ofertę zaprezentowało ponad 2 200 firm. Duże zainteresowanie ze strony małopolskich firm, które w większości to MŚP, a nawet mikro i startup'y, które mogą liczyć na inwestorów liczących się na świecie firm IT. Strona: www.mobileworldcongress.com

Beautyworld Middle East, Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie, maj 2018 

Największa impreza branżowa na Bliskim Wschodzie poświęcona produktom kosmetycznym do ciała, włosów oraz paznokci. Prezentowane są najnowsze trendy obowiązujące w kosmetyce, wellness i spa oraz perfumerii. W 2016 roku - 1500 wystawców z 59 państw, w tym wiele firm z Polski, odwiedziło je 37 000 gości ze 130 krajów.  Organizowane są od 21 lat. Stanowią również doskonałą okazją do zaprezentowania małopolskich uzdrowisk wraz z możliwościami inwestycyjnimi ze strony krajów Bliskiego Wschodu. Strona: http://beautyworldme.com

Gitex,Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie, październik 2018

Międzynarodowe targi technologii informacyjnej, teleinformatyki, elektroniki użytkowej, iHealth, oprogamowania dla inteligentnych domów i miast, bankowośći  i multimediów. Impreza jest organizowana rokrocznie od 1981 r. Podczas targów odbędzie się infoComm Middle East &Africa i GSMA Mobile 360 Series. Liczba wystawców - 4 000, w 2015 r.  przybyło 146 000 specjalistów branży ICT z 144 krajów, pow, 84 000 m kw. Dobra okazja do zaprezentowania małopolskiego potencjału branży ICT. Strona:www.gitex.com

MISJE

Misja Azerbejdżan 2017

Ludność 9,5 mln osób. Sektor naftowy wytwarza ponad 40% PKB oraz generuje ok. 70% wpływów budżetowych. Jest on nazywany ostatnio "Drugim Kuwejtem". Priorytetem rządu jest utrzymanie stabilnego kursu azerbejdżańskiego manata. W 2014 r. eksport Polski do Azerbejdżanu wyniósł 105 mln EUR, import - 23 mln.  Największy udział w polskim eksporcie do Azerbejdżanu zajmują wyroby przemysłu elektromaszynowego (26 proc.) i chemicznego (20 proc. Kometyki), wyroby metalurgiczne (15 proc.), artykuły rolno-spożywcze (14,8 proc.), wyroby przemysłu papierniczego (7,6 proc.) i wyroby ceramiczne (6,4 proc.). Perspektywiczne - maszyny rolnicze, żywność, meble, obuwie, sektor medyczny, budownictwo przemysłowe i konstrukcyjne, lekki i tekstylny. Firmy polskie są tu uważane za solidne na równi z niemieckimi. Małopolski udział w eksporcie Polski to tylko 4%!

Misja Wietnam 2018

Ludność - 90 mln. W 2014 r. w polskim eksporcie do Wietnamu dominowały artykuły rolno-spożywcze, a zwłaszcza produkty pochodzenia zwierzęcego, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysłu elektromaszynowego. Polskie firmy są tradycyjnie aktywne w Wietnamie w przemyśle ciężkim głównie górniczym. Jednak wyzwania natury regulacyjno-administracyjnej oraz trudności budżetowe po stronie wietnamskiej sprawiają, że małym i średnim polskim firmom coraz łatwiej jest zdobywać rynek konsumencki. Szybki wzrost gospodarczy i demograficzny, napływ ludności do miast oraz bardzo dynamiczny rozwój klasy średniej sprawiają, że wietnamski rynek dóbr konsumpcyjnych ma znaczny długoterminowy potencjał. Wietnam zamieszkują tysiące absolwentów polskich uczelni, a niektórzy spośród nich zajmują się działalnością handlową. W 2014 r. eksport do Wietnamu wyniósł 173 mln. USD, a import 1297 mln. USD. Duży deficyt (1124) pokazuję wielki potencjał dla polskiego eksportu. Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło już utworzenie tam przedstawicielstwo, tzw. trade office. Nie odnotowuje się bezpośrednich, zinstytucjonalizowanych, faktycznych form współpracy między polskimi województwami, gminami i miastami a ich odpowiednikami po stronie wietnamskiej (pomimo podpisanego porozumienia o współpracy między Warszawą a Hanoi). Zanotowano znaczący potencjał rozwoju stosunków w tym  zakresie.

Zaplanowano również dwie misje przyjazdowe predsiębiorców - z Rosji (wrzesień 2017) i z Ukrainy (sierpień 2018) 

CeBiM, 15 październik 2016 r.
Aktualizacja: 26 maja 2017 r.