TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Wydarzenia planowane

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/strona/Wydarzenia/

 

W ramach realizacji projektu "Power up your Business in Małopolska" przewidzieliśmy organizację misji przyjazdowych oraz wyjazdowych, a także przede wszystkim udział w wydarzeniach targowych. Zachęcamy do kontaktu przedsiębiorców oraz firmy zainteresowane udziałem w planowanych wydarzeniach. Terminy, o ile nie wskazano dokładnych dat, należy traktować orientacyjnie.

W poniższych wydarzeniach CeBiM będzie posiadał własną powierzchnię wystawienniczą! Zachęcamy do przesyłania materiałów, także elektronicznych, dzięki którym będziemy mogli promować małopolską przedsiębiorczość. Zapraszamy także do udziału w Targach i Wystawach - prosimy o kontakt z CeBiM.

TARGI I WYSTAWY

Mobile World Congress, Barcelona/Hiszpania, 26 lutego-01 marca 2018

nasze przygotowania

Są to największe targi mobilnych technologii na świecie. W 2016 roku przyciągnęły rekordową liczbę zwiedzających w 11-letniej historii wydarzenia. W pierwszych dniach marca przez teren imprezy przewinęło się ponad 101 tysięcy osób z 204 krajów. W dziewięciu ogromnych halach wystawienniczych oraz w ich otoczeniu swoją ofertę zaprezentowało ponad 2 200 firm. Duże zainteresowanie ze strony małopolskich firm, które w większości to MŚP, a nawet mikro i startup'y, które mogą liczyć na inwestorów liczących się na świecie firm IT. Strona: www.mobileworldcongress.com

BeautyWorld Middle East, Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie, 8-10 maja 2018 

Największa impreza branżowa na Bliskim Wschodzie poświęcona produktom kosmetycznym do ciała, włosów oraz paznokci. Prezentowane są najnowsze trendy obowiązujące w kosmetyce, wellness i spa oraz perfumerii. W 2017 roku - 1568 wystawców z 56 państw, w tym wiele firm z Polski, odwiedziło je 41000 gości ze 130 krajów.  Organizowane są od 22 lat. Stanowią również doskonałą okazją do zaprezentowania małopolskich uzdrowisk wraz z możliwościami inwestycyjnymi ze strony krajów Bliskiego Wschodu. Strona: http://beautyworldme.com

nasze przygotowania

Gitex,Dubaj/Zjednoczone Emiraty Arabskie, 14-18 października 2018

Międzynarodowe targi technologii informacyjnej, teleinformatyki, elektroniki użytkowej, iHealth, oprogamowania dla inteligentnych domów i miast, bankowośći  i multimediów. Impreza jest organizowana rokrocznie od 1981 r. Podczas targów odbędzie się infoComm Middle East &Africa i GSMA Mobile 360 Series. Liczba wystawców - 4 000, w 2015 r.  przybyło 146 000 specjalistów branży ICT z 144 krajów, pow, 84 000 m kw. Dobra okazja do zaprezentowania małopolskiego potencjału branży ICT. Strona:www.gitex.com

MISJE

Misja Azerbejdżan 2017

Ludność 9,5 mln osób. Sektor naftowy wytwarza ponad 40% PKB oraz generuje ok. 70% wpływów budżetowych. Jest on nazywany ostatnio "Drugim Kuwejtem". Priorytetem rządu jest utrzymanie stabilnego kursu azerbejdżańskiego manata. W 2014 r. eksport Polski do Azerbejdżanu wyniósł 105 mln EUR, import - 23 mln.  Największy udział w polskim eksporcie do Azerbejdżanu zajmują wyroby przemysłu elektromaszynowego (26 proc.) i chemicznego (20 proc. Kometyki), wyroby metalurgiczne (15 proc.), artykuły rolno-spożywcze (14,8 proc.), wyroby przemysłu papierniczego (7,6 proc.) i wyroby ceramiczne (6,4 proc.). Perspektywiczne - maszyny rolnicze, żywność, meble, obuwie, sektor medyczny, budownictwo przemysłowe i konstrukcyjne, lekki i tekstylny. Firmy polskie są tu uważane za solidne na równi z niemieckimi. Małopolski udział w eksporcie Polski to tylko 4%!

Misja Wietnam 2018

Ludność - 90 mln. W 2014 r. w polskim eksporcie do Wietnamu dominowały artykuły rolno-spożywcze, a zwłaszcza produkty pochodzenia zwierzęcego, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysłu elektromaszynowego. Polskie firmy są tradycyjnie aktywne w Wietnamie w przemyśle ciężkim głównie górniczym. Jednak wyzwania natury regulacyjno-administracyjnej oraz trudności budżetowe po stronie wietnamskiej sprawiają, że małym i średnim polskim firmom coraz łatwiej jest zdobywać rynek konsumencki. Szybki wzrost gospodarczy i demograficzny, napływ ludności do miast oraz bardzo dynamiczny rozwój klasy średniej sprawiają, że wietnamski rynek dóbr konsumpcyjnych ma znaczny długoterminowy potencjał. Wietnam zamieszkują tysiące absolwentów polskich uczelni, a niektórzy spośród nich zajmują się działalnością handlową. W 2014 r. eksport do Wietnamu wyniósł 173 mln. USD, a import 1297 mln. USD. Duży deficyt (1124) pokazuję wielki potencjał dla polskiego eksportu. Ministerstwo Rozwoju rozpoczęło już utworzenie tam przedstawicielstwo, tzw. trade office. Nie odnotowuje się bezpośrednich, zinstytucjonalizowanych, faktycznych form współpracy między polskimi województwami, gminami i miastami a ich odpowiednikami po stronie wietnamskiej (pomimo podpisanego porozumienia o współpracy między Warszawą a Hanoi). Zanotowano znaczący potencjał rozwoju stosunków w tym  zakresie.

Zaplanowano również dwie misje przyjazdowe predsiębiorców - z Rosji (wrzesień 2017) i z Ukrainy (sierpień 2018)

KONGRESY

Europejski Kongres Gospodarczy 2018

Na początku maja odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie Centralnej. W ciągu trzech dni Kongresu odbywa się prawie setka paneli, w których prelegentami są znakomici przedstawiciele biznesu, polityki. Prezentują się największe firmy z naszego regionu, które przyciągają na swoje stoiska tysiące odwiedzających. Małopolska była obecna ze swoim stoiskiem w 2017 r., które cieszyło się sporym zainteresowaniem i uznaniem ze strony podejmowanych gości. Serdecznie zapraszamy!

CeBiM, 15 październik 2016 r.
Aktualizacja: 26 maja 2017 r., 12 czerwca 2017 r., 30 czerwca 2017 r., 18 lipca 2017 r., 2 sierpnia 2017 r., 11 sierpnia 2017 r., 23 sierpnia 2017 r.,  20 września 2017 r.