TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Charakterystyki lokalnych zasobów ludzkich

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/strona/Charakterystyki-lokalnych-zasobow-ludzkich/

 

W ramach projektu „Partnerstwo na rzecz świadczenia usług dla inwestorów pozyskujących kadry oraz usług outplacementowych”, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie powstały Charakterystyki zasobów ludzkich małopolskich powiatów.

Raporty skupiają się przede wszystkim na szczegółowych informacjach o potencjale kadrowym małopolskich powiatów. Tłem dla tych informacji są dane na temat cech charakterystycznych terenu, komunikacji, dominujących sektorów gospodarki, dostępności terenów pod inwestycje i zachęt  inwestycyjnych, jakie powiat oferuje. Opracowania zostały przygotowane z myślą o instytucjach, które na co dzień korzystają z informacji o potencjale regionu w kontaktach z pracodawcami, a także o inwestorach poszukujących danych na temat dostępnej kadry i jej charakterystyki. Zgodnie z pierwotnym założeniem raport ma stać się wizytówką powiatu i narzędziem promocji regionu.
Dużą wartością tego dokumentu jest fakt, że powstał we współpracy z lokalnymi instytucjami. Za zebranie większości danych odpowiadali pracownicy Instytutu Rozwoju Miast, jednak informacje nadesłane przez przedstawicieli lokalnych instytucji wzbogaciły ten raport i uzupełniły dokument o dodatkowe aspekty.
Informacje zamieszczone w raporcie mogą służyć jako podstawa do opracowania ofert inwestycyjnych przygotowywanych na potrzeby konkretnych inwestorów. Dokumenty są również wykorzystywane przez Centrum Business In Małopolska do promocji małopolskich powiatów – zarówno na terenie kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

    zobacz lub pobierz raporty

 

Na stronach Wojewódzkiego Urzędu Pracy publikowane są systematycznie najnowsze badania i wskaźniki dotyczące zatrudnienia, bezrobocia, kształcenia, a nawet zapotrzebowania lub jego braku na konkretne zawody.

aktualizacja: 25|03|2016