TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIiE)

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/strona/Centrum-Obslugi-Inwestorow-i-Eksporterow-/

 

Logo COIE

 

 

 

 

 

 

 

 

Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów COIE  to projekt systemowy Ministerstwa Gospodarki realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Centrum Business in Małopolska. Realizacja projektu rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2010 r., natomiast zakończenie finansowe projektu nastąpiło w dniu 31 października 2015 r. na mocy podpisanego porozumienia ramowego z Ministrem Gospodarki. Projekt jest obecnie realizowany przez Województwo Malopolskie do 2020 roku.

Głównym celem projektu jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm. Cel ten realizowany jest dzięki ułatwieniu przedsiębiorcom, oraz organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców, dostępu do kompleksowych, wysokiej jakości i nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu i inwestycji poza granicami Polski. Cel ten obejmuje także działania na rzecz zwiększenia poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce, poprzez ułatwienie potencjalnym inwestorom zagranicznym dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej w Polsce i instrumentach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości.

W zakresie usług pro-eksport COIE zapewnia:

  • identyfikację rynku dla danego produktu i inwestycji poza granicami Polski,
  • wyszukiwanie w krajowych i zagranicznych bazach danych informacji na temat potencjalnych partnerów gospodarczych w eksporcie lub w podejmowaniu inwestycji na wybranym rynku zagranicznym,


W zakresie usług pro – biz COIE:

  • dostarcza zainteresowanym inwestorom zagranicznym informacje gospodarcze o Regionie,
  • informuje o możliwościach inwestycyjnych,
  • promuje ofertę inwestycyjną Regionu.


Eksperci COIE współpracują z Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji działającymi na wszystkich kontynentach, dzięki czemu mają bieżący dostęp do informacji dotyczących danego rynku, możliwości nawiązania kontaktów handlowych oraz organizowanych wydarzeń, jak targi i konferencje. Rolą COIE w instytucjonalnym systemie umiędzynarodowienia przedsiębiorstw jest udrożnienie przepływów informacji między przedsiębiorstwami, samorządem województwa a Ministrem Gospodarki, w tym Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP i umożliwienie realnego wpływu samorządu i przedsiębiorstw z poszczególnych regionów na realizację polityki współpracy gospodarczej z zagranicą.

 

aktualizacja: 02 września 2016