TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Zaproszenie na spotkanie „Synchrotron SOLARIS dla przemysłu”

Zaproszenie na spotkanie „Synchrotron SOLARIS dla przemysłu”

Przedstawiony będzie na nim synchrotron SOLARIS: wybudowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, pierwsze tego typu urządzenie badawcze w Europie Środkowo-Wschodniej.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/zaproszenie-na-spotkanie-synchrotron-solaris-dla-przemysu

 

Zaprezentujemy obszary potencjalnej współpracy małopolskich firm z zespołem ośrodka przy opracowaniu innowacyjnych rozwiązań i produktów – takich, które mogą znaleźć zastosowanie w skomplikowanych infrastrukturach badawczych i przemysłowych. Opowiemy także o możliwościach linii badawczych synchrotronu SOLARIS, z których już za kilka miesięcy będą mogli korzystać nie tylko naukowcy, ale i małopolski biznes.

W drugiej części spotkania zaprezentujemy projekt Baltic TRAM, którego jesteśmy partnerami. Projekt daje małopolskim przedsiębiorcom możliwość bezpłatnego przeprowadzenia pomiarów w ośrodkach badawczych Niemiec, Szwecji, Finlandii, Danii, Litwy, Łotwy i Estonii (region Morza Bałtyckiego). Aby zainspirować do działania, przytoczymy przykłady wykorzystania przez firmy aparatury badawczej do rozwiązania problemów o charakterze produkcyjnym czy procesowym.

Na koniec spotkania uczestnicy będą mogli zobaczyć halę eksperymentalną z synchrotronem i pierwszymi trzema stanowiskami pomiarowymi: PEEM (mikroskop fotoelektronowy), XAS (stacja do badania widm absorpcji rentgenowskiej) i UARPES (stacja do badań techniką kątowo-rozdzielczej spektroskopii fotoelektronów).

Organizowane przez nas wydarzenie będzie częścią Małopolskiego Festiwalu Innowacji: www.festiwalinnowacji.malopolska.pl. Odbędzie się 18 maja br. w sali konferencyjnej Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS (ul. Czerwone Maki 98, Kraków), w godzinach 10:00–13:00.

Uprzejmie prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu: mailowe, telefoniczne lub za pośrednictwem formularza online: https://goo.gl/forms/sa0jaM6bEyJx0VTx1. Mailowe zgłoszenia prosimy wysyłać na adres agata.chrzescijanek@uj.edu.pl. Numer telefonu do kontaktu: tel. 12 664 41 61.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, koszty podróży pokrywają uczestnicy.

CeBiM, 08|05|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: