TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Z Małopolski do Wietnamu – misja biznesowa dla przedsiębiorców

Z Małopolski do Wietnamu – misja biznesowa dla przedsiębiorców

Chciałbyś wejść na rynki zagraniczne i znaleźć nowych partnerów do biznesu? Weź udział w misji biznesowej do Wietnamu. Już w listopadzie tego roku!  

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/z-maopolski-do-wietnamu-misja-biznesowa-dla-przedsibiorcow-

 

Małopolscy przedsiębiorcy, którzy myślą o ekspansji na zagraniczne rynki, będą mogli skorzystać z biznesowego wyjazdu organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu i Ministerstwo Rozwoju.

Misja trwać będzie cztery dni, w terminie od 27 do 30 listopada 2017r. Przeznaczona jest zarówno dla firm, które chcą rozpocząć działalność eksportową na tym rynku, jak i dla tych, którzy planują ją rozszerzyć.

wypełnij kartę zgłoszeniową

Podczas misji małopolscy przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Polsko-Wietnamskim Forum Biznesowym pod przewodnictwem Prezydenta RP oraz spotkaniu B2B z wietnamskimi firmami.

W programie misji przewidziano też spotkanie w Biurze Handlowym PAIH w Ho Chi Minh City i w zależności od profilu firmy, w jednym z parków technologicznych na terenie miasta. Organizatorzy wyjazdu pokrywają koszty organizacji Forum, spotkań w formule B2B, transportu lokalnego oraz przygotowania i wydania wspólnego katalogu uczestników misji.

Koszty przelotu, zakwaterowania, ubezpieczenia i koszty związane z pobytem w Wietnamie przedsiębiorcy ponoszą we własnym zakresie.

Zapraszamy do skorzystania z oferty i udział w misji do Wietnamu. Wyjazd stanowi doskonałą okazję do nawiązania współpracy handlowej z partnerami azjatyckimi, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na jednym z najbardziej chłonnych i perspektywicznych rynków Azji.
 

Rekrutacja do udziału w misji biznesowej trwa do 6 listopada 2017 r. i wymaga wysłania karty zgłoszeniowej do Katarzyny Rosińskiej PAIH). W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: katarzyna.rosinska@paih.gov.pl


Polski eksport do Wietnamu w pigułce:
W 2014 r. w polskim eksporcie do Wietnamu dominowały artykuły rolno-spożywcze, a zwłaszcza produkty pochodzenia zwierzęcego, wyroby metalurgiczne, wyroby przemysłu elektromaszynowego. Polskie firmy są tradycyjnie aktywne w Wietnamie w przemyśle ciężkim, głównie górniczym. Jednak wyzwania natury regulacyjno-administracyjnej oraz trudności budżetowe po stronie wietnamskiej sprawiają, że małym i średnim polskim firmom coraz łatwiej jest zdobywać rynek konsumencki. Szybki wzrost gospodarczy i demograficzny, napływ ludności do miast oraz bardzo dynamiczny rozwój klasy średniej sprawiają, że wietnamski rynek dóbr konsumpcyjnych ma znaczny długoterminowy potencjał. Wietnam zamieszkują tysiące absolwentów polskich uczelni, a niektórzy spośród nich zajmują się działalnością handlową. W 2014 r. eksport do Wietnamu wyniósł 173 mln. USD, a import 1297 mln. USD. Duży deficyt (1124) pokazuje wielki potencjał dla polskiego eksportu. W Ho Chi Minh City utworzono Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
 

CeBiM 13/10/2017