TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Wzrost eksportu towarów na Ukrainę

Wzrost eksportu towarów na Ukrainę

Polscy przedsiębiorcy pobili rekord sprzedaży towarów na Ukrainę. 

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/wzrost-eksportu-towarow-na-ukrain

 

Eksport z naszego kraju do wschodniego sąsiada osiągnął poziom sprzed ukraińskiego kryzysu ekonomicznego i aneksji Krymu przez Rosję. Według danych GUS, w pierwszych trzech kwartałach br. polscy przedsiębiorcy sprzedali na Ukrainie towary warte blisko 13,5 mld zł. Gazeta podkreśla, że to o prawie 32 proc. więcej niż w ubiegłym roku. W rezultacie został pobity rekord z 2013 r.. Wówczas nasz eksport do tego kraju wyniósł 13 mld 300 mln zł.

Polska na Ukrainę eksportuje głównie wyroby przemysłu elektromaszynowego, drzewno-papierniczego, chemicznego i produkty rolno-spożywcze. 

W ten sposób nadrobiono straty w handlu z Ukrainą z lat 2014-2015. Wówczas, przez kryzys ekonomiczny, ukraiński PKB spadł o 6,6 proc. w 2014 r., a w 2015 r. aż o 9,8 proc. Sytuacja się jednak poprawia – w ubiegłym roku gospodarka ukraińska wzrosła o ponad 2 proc, w tym roku ma podobne tempo.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna / GUS

28 grudnia 2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.