TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Nowe firmy w zarządzanej przez KPT strefie

Nowe firmy w zarządzanej przez KPT strefie

Do krakowskiej strefy wchodzą dwie nowe, zagraniczne firmy.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/nowe-firmy-w-zarzdzanej-przez-kpt-strefie

 

Na nowy projekt inwestycyjny w Niepołomicach zdecydowała się działająca tam spółka Pratt & Whitney Tubes, która zainwestuje minimum 20 mln zł w rozbudowę i wyposażenie zakładu. Inwestycja zostanie przeprowadzona na należącej do spółki nieruchomości o powierzchni 2,3 ha, która została objęta statusem strefy na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 czerwca tego roku.

W Krakowie natomiast nową inwestycję zadeklarowała Akamai Technologies Poland – jedna ze spółek Grupy Akamai – światowego lidera w dostawie usług w chmurze do optymalizacji  zabezpieczania treści oraz biznesowych aplikacji online. Akamai utworzy do 2019 roku 150 nowych miejsc pracy i utrzyma je do 2019 roku.

W tym roku zarząd KPT wydał już 14 zezwoleń upoważniających firmy do korzystania ze zwolnień podatkowych w związku z inwestycjami na obszarze specjalnej strefy ekonomicznej.

CeBiM, 6|09|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: