TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

NonStop FUTURE – to nasza odpowiedź na wyzwania jutra.

NonStop FUTURE  – to nasza  odpowiedź na wyzwania jutra.

20-lecie Krakowskiego Parku Technologicznego. Jesienią tego roku mija 20 lat od powołania  „Centrum Zaawansowanych Technologii Sp. z o.o. Krakowski Park Technologiczny Specjalna Strefa Ekonomiczna”. Tak brzmiała pierwsza pełna nazwa spółki.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/nonstop-future-to-nasza-odpowied-na-wyzwania-jutra

 

Rozporządzenie powołujące krakowską strefę  nosiło datę 14 października 1997 roku. Przypomnijmy, że 1997 rok – gdy spółka się konstytuowała - był czasem gwałtownych przemian gospodarczych. W Krakowie i regionie upadały fabryki, a ludzie tracili pracę martwiąc się o niepewną przyszłość.  Pomimo tego,  nie brakowało wówczas entuzjazmu dla przemian, które miały zbudować nowy wymiar gospodarczy w naszym mieście oraz województwie. Krakowski Park Technologiczny miał stać się jednym z narzędzi tych zmian. Mieliśmy kreować nowoczesną gospodarkę Małopolski.

Po dwudziestu latach doświadczeń, przemianach, które zaszły w otaczającym nas świecie wiemy, że naszą rolą jest wyprzedzanie rzeczywistości, że zawsze musimy być krok przed. Nie ma rozwoju bez zmiany, a czas bardzo przyspieszył i w zaawansowanej gospodarce przyszłość stała się teraźniejszością. Mamy poczucie, że dobrze nasz czas wykorzystaliśmy, a dowody na to znajdujemy każdego dnia. NonStop Future – to nasz manifest na kolejne lata.

Trochę historii
Początkowa powierzchnia krakowskiej strefy wynosiła 66,4801 ha i była zlokalizowana wyłącznie w Krakowie. Obecnie KPT ma podstrefy w 35 gminach i obejmuje  obszar ponad 949 hektarów na terenach województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

W chwili powołania Spółka nie została wyposażona w żaden majątek, a jej kapitał zakładowy wynosił 85 tys. zł. Obecnie KPT jest właścicielem dwóch biurowców, które służą firmom z branży ICT. Kapitał zakładowy spółki wynosi ponad 17,5 mln zł, a   aktywa spółki są szacowane na ponad 132 mln zł.

Założycielami KPT byli: Skarb Państwa, Gmina Kraków, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Jagielloński. W kolejnym – 1998 roku - do spółki dołączyła Akademia Górniczo-Hutnicza i Huta im. Tadeusza Sendzimira. Po reformie samorządowej z 2000 r. kolejnym udziałowcem spółki zostało Województwo Małopolskie.

Aktualne dane dotyczące strefy

Zezwolenia
Do końca sierpnia 2017 roku KPT wydał firmom 250 zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

Nakłady inwestycyjne
Do końca czerwca 2017 r. przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 4,6 miliarda złotych, z czego 3,8 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy.

Miejsca pracy
Do końca czerwca 2017 r. przedsiębiorcy:
- zadeklarowali utworzenie 9027
- utworzyli 14706 nowych miejsc pracy
- utrzymali 11629 miejsc pracy.

CeBiM, 12|09|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: