TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Misja Gospodarcza PPCC do Sao Paulo (Brazylia), 14-19.10.2017

Misja Gospodarcza PPCC do Sao Paulo (Brazylia), 14-19.10.2017

Misja Gospodarcza do São Paulo będzie miała miejsce w terminie 14-19 października 2017 roku. UWAGA! Rejestracja tylko do 8 września!!! Organizowana jest wspólnie przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC) oraz Portugalską Izbę Gospodarczą w São Paulo (POR). To doskonała okazja, aby znaleźć potencjalnych partnerów w Brazylii oraz bezpośrednio ocenić możliwości  biznesowe na tamtejszym rynku.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/misja-gospodarcza-ppcc-do-sao-paulo-brazylia-1419102017

 

To już trzeci raz, kiedy organizujemy misję gospodarczą do São Paulo, po sukcesie misji z września 2016 roku i kwietnia 2017 r. Nasze misje gospodarcze są bardzo mocno skoncentrowane na stronie B2B, indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem każdego z uczestników.

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą Misji Gospodarczej, którą wysyłam w załączeniu. Wszystkie zainteresowane firmy zapraszam do wypełnienia formularza rejestracyjnego, niezobowiązującego do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSel4AdiVYanCSsV3Hpyy8RC1Kd-pXHWae4LZux4Obd22THB6w/viewform?usp=sf_link

Skontaktujemy się z wszystkimi firmami, które wyrażą wstępne zainteresowanie Misją Gospodarczą São Paulo w Brazylii.

Jeszcze raz zachęcam do udziału w tym wydarzeniu. W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostaję do dyspozycji.
Wojciech Baczyński
wb@ppcc.pl
696 760 925

Dlaczego São Paulo?
   Położony na południowym wschodzie Brazylii, zamieszkały przez 42 mln mieszkańców stan São Paulo jest największym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym na południowej półkuli. W São Paulo generowane jest ponad 33% brazylijskiego PKB, które wartością przewyższa PKB krajów takich jak Argentyna, Indonezja, Holandia czy Turcja. Skumulowane jest tu również 43% sektora usługowego całego kraju. Metropolia São Paulo, z 20 mln mieszkańców, jest trzecim co do wielkości miastem na świecie oraz przemysłowo-handlowym centrum Brazylii.
   São Paulo skupia ponad 60% międzynarodowych koncernów obecnych w Brazylii oraz 75% imprez targowych organizowanych w kraju. Zlokalizowany jest tu Port of Santos, największy terminal kontenerowy w Ameryce Łacińskiej, blisko 60 centrów handlowych oraz 4 lotniska.
   Strategiczne sektory gospodarki brazylijskiej o dużym potencjale rozwoju to lotnictwo, przemysł obronny, motoryzacyjny, maszynowy, spożywczy, nieruchomości, gospodarka ekologiczna, ropa i gaz ziemny, sektor zdrowotny, oraz usługi finansowe i IT.
   Zbliża się moment będący punktem zwrotnym dla Brazylii. Okresy niestabilności gospodarczej lat 2015-2016, którym towarzyszyło osłabienie narodowej waluty, dobiegają końca, a ożywienie wzrostu gospodarczego powinno być odnotowane już w 2017 roku (1% wzrost PKB w 1 kwartale 2017 r. po ośmiu kolejnych kwartałach z tendencją spadkową). Konieczne załagodzenie sytuacji politycznej oraz coraz większe otwarcie rynku i wzmocnienie handlu zagranicznego mają przyspieszyć rozwój Brazylii, dlatego bardzo prawdopodobne jest, że firmy, które zdecydują się na inwestycje na rynku brazylijskim w najbliższym czasie odniosą wymierne korzyści.

Dlaczego warto wziąć udział w Misji Gospodarczej?
   Misja Gospodarcza PPCC do São Paulo to doskonała okazja, aby bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe w Brazylii dla Państwa firmy oraz znaleźć potencjalnych partnerów na tamtejszym rynku. To już trzeci raz, kiedy organizujemy misję gospodarczą do São Paulo w ciągu ostatnich 2 lat.
   Misja Gospodarcza jest organizowana wspólnie z Portugalską Izbą Gospodarczą w São Paulo (POR), która okazała się idealnym partnerem dla takich inicjatyw w 2016 i 2017 roku. Jesteśmy przekonani, że lokalne wsparcie ze strony instytucji ściśle związanej z biznesem portugalskojęzycznym oraz posiadającej uprzywilejowaną sieć kontaktów w São Paulo jest kluczowe dla powodzenia misji.
   Misja będzie mocno skoncentrowana na stronie B2B oraz indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem zadanym przez każdego z uczestników. Ponadto, w programie misji będą spotkania nt. specyfiki brazylijskiego prawa podatkowego, certyfikacji oraz procedur. Wierzymy, że dogłębne poznanie rzeczywistości rynkowej kraju jest jedną z najważniejszych składowych sukcesu.

Do kogo skierowana jest Misja Gospodarcza?
Wielosektorowa Misja Gospodarcza skierowana jest do wszystkich firm z siedzibą na terenie Polski planujących rozpocząć bądź rozwijać swoją działalność na rynku brazylijskim bądź firm zainteresowanych nawiązaniem pierwszych kontaktów na tym rynku.

Jakie są cele Misji Gospodarczej?
Celem Misji Gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku brazylijskiego oraz umożliwienie nawiązania kontaktów z
ważnymi podmiotami sektora biznesowego, a w szczególności:
 informacja na temat środowiska biznesowego Brazylii i jego specyfiki taryfowej i pozataryfowej;
 indywidualne spotkania B2B firmami oraz przedsiębiorcami w São Paulo, zgodnie z profilem zadanym przez każdego z
uczestników;
 nawiązanie kontaktów z ważnymi instytucjonalnymi partnerami lokalnymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Brazylii;
 nawiązanie kontaktu z Portugalską Izbą Gospodarczą w São Paulo;
 poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów;
 nawiązanie kontaktów z przedstawicielami polskich i portugalskich firm na rynku brazylijskim;

Co zapewniamy?
 przelot w klasie ekonomicznej Warszawa/São
Paulo/Warszawa;
 transfery lotnisko / hotel / lotnisko;
 pobyt w **** hotelu w centrum São Paulo, z
śniadaniem;
 ubezpieczenie podróżne;
 umówienie indywidualnych spotkań B2B z potencjalnymi
partnerami biznesowymi i klientami w São Paulo oraz
okolicach;
 umówienie spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi;
 networking z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz
firmami portugalskimi;
 lokalne wsparcie przy spotkaniach B2B przez PPCC i
POR;
 wsparcie oraz obecność przedstawiciela PPCC podczas
trwania misji;

Agenda*
14 października (sobota)
19:00 Wylot z Warszawy
15 października (niedziela)
04:55 przylot do São Paulo
Czas wolny i adaptacja do strefy czasowej
18:00 briefing na temat poszczególnych spotkań B2B
19:30 kolacja we własnym zakresie
16 października (poniedziałek)
09:00-17:00 spotkania indywidualne uczestników misji
zgodnie z profilem poszczególnych firm
17:00 spotkanie na temat prawa podatkowego, certyfikacji i
procedur
19:00 wspólna kolacja networkingowa z przedstawicielami
lokalnej społeczności biznesowej
17 października (wtorek)
09:00-17:00 spotkania indywidualne uczestników misji
zgodnie z profilem poszczególnych firm
19:00 kolacja we własnym zakresie
18 października (środa)
09:00-17:00 spotkania indywidualne uczestników misji
zgodnie z profilem poszczególnych firm
19:00 kolacja we własnym zakresie
19 października (czwartek)
09:00-12:00 spotkania indywidualne uczestników misji
zgodnie z profilem poszczególnych firm lub czas wolny
14:00 transfer na lotnisko
18:10 wylot do Warszawy
20 października (piątek)
14:00 przylot do Warszawy
*agenda może ulec zmianom koniecznym aby uwzględnić indywidualne prośby
uczestników misji bądź kwestie logistyczne związane ze spotkaniami B2B

KOSZT UCZESTNICTWA
Członek PPCC: 3.200€ + VAT
Pozostałe firmy: 3.400€ + VAT

CeBiM, 30|08|2017

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook'u! Otrzymuj powiadomienia o aktualnościach i artykułach tematycznych. Poinformujemy Cię o możliwościach zapisu na konferencje i wydarzenia dla przedsiębiorców.

Wystarczy, że klikniesz poniżej: