TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Misja gospodarcza do Egiptu i Sudanu

Misja gospodarcza do Egiptu i Sudanu

Krajowa  Izba  Gospodarcza organizuje misję gospodarczą do Egiptu (Kair) oraz Sudanu (Chartum) w terminie 28 listopada-3 grudnia 2017 r.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/misja-gospodarcza-do-egiptu-i-sudanu/

 

Egipt jest drugim po RPA pod względem wymiany handlowej naszym największym partnerem handlowym na kontynencie afrykańskim.

Po zniesieniu sankcji wobec Sudanu (październik br.), powstają  możliwości wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy obydwu krajami; priorytetem pozostaje sektor rolno-spożywczy, duże szanse oferuje branża gospodarki morskiej.

Misja do Egiptu i Sudanu będzie doskonałą szansą na indywidualne spotkania z wybranymi partnerami handlowymi w obydwu krajach.

Dobór partnerów egipskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – Federacją Egipskich Izb Handlowych, Federacją Egipskiego Przemysłu, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz we wspólpracy z Ambasadą RP w Kairze. Na podstawie wypełnionych przez przedsiębiorców profili firmowych i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani miejscowi partnerzy do rozmów bilateralnych.

W  programie  pobytu  misji  w  Egipcie  zaplanowane  jest  Forum  Gospodarcze  w  Kairze oraz spotkania B2B miedzy polskimi a egipskimi przedsiębiorcami. W czasie pobytu misji w Egipcie odbywają się polsko-egipskie konsultacje gospodarcze z udziałem Sekretarza Stanu w  Ministerstwie Rozwoju.

Misja gospodarcza do Sudanu jest wynikiem i kontynuacją spotkań, zrealizowanych podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie przedsiębiorstwa do podjęcia działalności na rynku, ze wskazaniem na branże szczególnie atrakcyjne dla sudańskiego partnera.

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:
·         przygotowanie Forum Gospodarczego w Kairze (30.11) i Chartumie (2.12),
·         organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi,
·         organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi i samorzadowymi.

Koszt udziału w misji wynosi: 6.980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:
·         przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Kair - Chartum – Warszawa,
·         transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transport lokalny na miejscu w obydwu krajach,
·         ubezpieczenie podróżne, wizy,
·         przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla partnerów z Egiptu i Sudanu.

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

Informacje i zgłoszenia prosimy kierować do:
Maria Nowakowska, mnowakowska@kig.pl; tel.: 22 630 97 83
Katarzyna Kaniewska, kkaniewska@kig.pl, tel. : 22  630 97 07

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza, 27/10/2017