TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Misja gospodarcza do Egiptu i Sudanu

Misja gospodarcza do Egiptu i Sudanu

Krajowa  Izba  Gospodarcza organizuje misję gospodarczą do Egiptu (Kair) oraz Sudanu (Chartum) w terminie 28 listopada-3 grudnia 2017 r.

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/misja-gospodarcza-do-egiptu-i-sudanu

 

Egipt jest drugim po RPA pod względem wymiany handlowej naszym największym partnerem handlowym na kontynencie afrykańskim.

Po zniesieniu sankcji wobec Sudanu (październik br.), powstają  możliwości wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy obydwu krajami; priorytetem pozostaje sektor rolno-spożywczy, duże szanse oferuje branża gospodarki morskiej.

Misja do Egiptu i Sudanu będzie doskonałą szansą na indywidualne spotkania z wybranymi partnerami handlowymi w obydwu krajach.

Dobór partnerów egipskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – Federacją Egipskich Izb Handlowych, Federacją Egipskiego Przemysłu, Egipsko-Polskim Stowarzyszeniem Biznesmenów oraz we wspólpracy z Ambasadą RP w Kairze. Na podstawie wypełnionych przez przedsiębiorców profili firmowych i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani miejscowi partnerzy do rozmów bilateralnych.

W  programie  pobytu  misji  w  Egipcie  zaplanowane  jest  Forum  Gospodarcze  w  Kairze oraz spotkania B2B miedzy polskimi a egipskimi przedsiębiorcami. W czasie pobytu misji w Egipcie odbywają się polsko-egipskie konsultacje gospodarcze z udziałem Sekretarza Stanu w  Ministerstwie Rozwoju.

Misja gospodarcza do Sudanu jest wynikiem i kontynuacją spotkań, zrealizowanych podczas ubiegłorocznej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Sudanu, który zachęcał polskie przedsiębiorstwa do podjęcia działalności na rynku, ze wskazaniem na branże szczególnie atrakcyjne dla sudańskiego partnera.

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:
·         przygotowanie Forum Gospodarczego w Kairze (30.11) i Chartumie (2.12),
·         organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi,
·         organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi i samorzadowymi.

Koszt udziału w misji wynosi: 6.980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:
·         przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Kair - Chartum – Warszawa,
·         transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transport lokalny na miejscu w obydwu krajach,
·         ubezpieczenie podróżne, wizy,
·         przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla partnerów z Egiptu i Sudanu.

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

Informacje i zgłoszenia prosimy kierować do:
Maria Nowakowska, mnowakowska@kig.pl; tel.: 22 630 97 83
Katarzyna Kaniewska, kkaniewska@kig.pl, tel. : 22  630 97 07

Źródło: Krajowa Izba Gospodarcza, 27/10/2017