TA STRONA UŻYWA COOKIE. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


Akceptuj

Małopolska w Top TEN prestiżowego rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19

Małopolska w Top TEN prestiżowego rankingu European Cities and Regions of the Future 2018/19

Po raz kolejny małopolska pozycja na europejskim rynku inwestycyjnym znalazła uznanie autorów klasyfikacji pod nazwą „European Cities and Regions of the Future 2018/19".

poleć znajomemu

Chciałbyś polecić komuś tę stronę?

Wpisz poniżej jego adres e-mail i poinformuj go o tym!

 
 
Chciałbym polecić Ci artykuł http://businessinmalopolska.pl/aktualnosci/maopolska-w-top-ten-prestiowego-rankingu-european-cities-and-regions-of-the-future-201819

 

Ranking realizowany jest przez fDi Intelligence, wyspecjalizowany w analizach globalnego rynku inwestycji oddział „The Financial Times”. Tym razem Małopolska znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich europejskich regionów średniej wielkości (ilość mieszkańców 1-4 miliony) w kategorii „FDI Strategy”, czyli ze względu na działania podejmowane w celu pozyskania nowych inwestycji zagranicznych.

Przed Małopolską sklasyfikowano stołeczny region Kopenhagi, region Manchesteru, holenderską Brabancję, serbską Wojwodinę i belgijska Walonię. Na dalszych miejscach umieszczono Kraj Basków (Hiszpania), Województwo Lubelskie, Wyspy Kanaryjskie i holenderski region Noord.

Trzeba zaznaczyć, że ocena dotyczy regionów z wielu krajów, także spoza Unii Europejskiej, wliczając w to np. Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Gruzję, niektóre kraje bałkańskie. W sumie analizowanych jest ok. 300 regionów biorących udział w rankingu. Miejsce w ramach Top Ten klasyfikowane jest jako „zwycięzcy” w tej wymagającej konkurencji.